מציוצים לעסקים: ‘טסלה’ רכשה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר

רכש המטבעות של ‘טסלה’ בשווי מיליארד וחצי דולר הזניק את המטבע אל שיא של מעל 44,200 אלף דולר ליחידה • בשעות הערב (שעון ישראל) המסחר בו עומד על כ-42,800 דולר ליחידה • בקרוב: החברה תאפשר תשלום בביטקוין בקניית רכב וביתר מוצריה

אלון מאסק | צילומסך מלייב מונרו, יוטיוב

הביטקוין זינק היום לאחר שחברת ‘טסלה’ בניהולו של אלון מאסק הודיעה, כי רכשה מטבעות ביטקוין בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר. זאת לצד הודעה על אפשרות שתיפתח בקרוב לתשלום במטבע הביטקוין על כלל מוצרי החברה כולל רכבים אוטונומיים – גולת הכותרת של ‘טסלה’.

לפי הודעת החברה, זהו חלק ממדיניות ההשקעה של החברה שנועד למקסם את ההחזרים במזומן ולמקסם אותם, וכי הרכישה של מטבע הביטקוין נעשתה במסגרת החלטתה על מדיניות חדשה, במסגרת ‘טסלה’ תרכוש ותחזיק נכסים דיגיטליים מעת לעת או לטווח ארוך.

250/200 סייד בר + קובייה

לאחרונה עורר אלון מאסק סערות רבות שאותן סקרנו ב’ביזנעס’ בתחומי המטבע הדיגיטלי בכלל, ובנושא הביטקוין בפרט. ציוציו הווירטואליים גרמו לזינוקים רבים של מטבעות שונים (כמו גם מניות, מתכות שונות ועוד – אך על כך הרחבנו במהלך סופ”ש האחרון).

היום זינק ערך המטבע אל שיא חדש של מעל 44,200 דולר ליחידת מטבע, אך בשעות הערב התייצב על סכום נאה של 42,800.

למעשה, לצד ‘פתיחת הדלת’ לחברות גדולות להשקיע העולם המטבעות הווירטואליים, מזכירים כלכלנים ואנליסטים כי אלון מאסק, מייסד ‘טסלה’, אינו נחשב למי שמחזיק בידע כלכלי מספיק כדי לחשוף את מחזיקי מניותיו – בעקיפין – לתנודות המטבע, וכי ייתכן שבסופו של דבר, העריכו, מי שלא יסמוך על אלון מאסק – האיש העשיר ביותר בעולם, שהונו מוערך בכ-185 מיליארד דולר – יבקש לעצמו השקעות סולידיות יותר.

נזכיר, כי גם העובדה ש’טסלה’ פתחה את הדלת לעולם הרכב האוטונומי ושומרת על מובילות שוק בתחום זה – אך כפי שסקרנו זאת לא מעט ב’ביזנעס’, המכירות שלה אינן בהכרח מאסיביות ולא עונות על הציפיות.

Inner article

כך או כך, המטבע הדיגיטלי חווה היום עוד טלטלה משמעותית – הפעם, כלפי מעלה – ושוק הקריפטו כולו ממתין בציפייה לראות האם מדובר במגמה שתתפוס מצדן של חברות עסקיות נוספות, או שזו בסך הכל דרכו של אלון מאסק לנהל את החברה שלו ואת סיכוניה – מבלי שהדבר אכן ישליך על חברות נוספות בעולם העסקים הגלובלי.

כתוצאה מכך, גם אם ערכו של המטבע הדיגיטלי המוביל, הביטקוין, ישמור על רמה מסוימת של מובילות – אם המגמה לא תימשך ומאסק יישאר היחידי שמאמין בביטקוין – המטבע לא בהכרח יהיה שווה הרבה יותר מכפי ערכו (שכזכור, מלכתחילה הינו וירטואלי וכפוף לאמון הציבור בו).

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה