מרב מיכאלי – התבלבלת!!

חשוב לחדד למקרה שמישהו שכח: תושבי יהודה ושומרון, הם אזרחים ישראלים לכל דבר ועניין, נושאי תעודת זהות כחולה, משרתים בצבא ומשלמים מיסים ממש כמו התושבים של ראשון לציון או חדרה | אין ולא קיימת סיבה להפוך את חייהם לגיהינום תחבורתי, רק כי השרה מיכאלי מאמינה, כי בשלב כלשהו בעתיד, עשוי להיות מצב שבו לא יגורו עוד ביהודה ושומרון | ראש העיר אריאל במאמר מיוחד ונוקב

אוניברסיטת אריאל. צילום: צבי ברנס | פלאש 90

במגזין סופ"ש של ערוץ 12 משודרת סדרת כתבות, בהן מפגישים את המועמדים מהמפלגות השונות עם קבוצת מיקוד של אזרחים מרחבי הארץ. בסופ"ש, שודרה כתבה בה לקחה חלק שרת התחבורה מרב מיכאלי.

בין שאר הנושאים שעלו בשיחה, שאל אחד המשתתפים את שרת התחבורה "מדוע היא הקפיאה את כל התכנון התחבורתי ביהודה ושומרון?", לטענתה, היא לא עצרה שום דבר שכבר היה בביצוע, אך הוסיפה ואמרה, שהיא "לא יזמה שום דברים חדשים כי היא חושבת שחבל להשקיע במקום שבסופו של דבר שהוא לא יהיה חלק ממדינת ישראל הריבונית" המשתתף הקשה והוסיף ש"כרגע יש שם תושבים שהם אזרחים כמוני וכמוך שרוצים לקבל שירות שכל אזרח ישראלי אחר מקבל ואין שום סיבה לקפח אותם" תשובתה היתה …"לא היה קיפוח מבחינת סל המשאבים הצפון והדרום היו מקופחים הרבה הרבה יותר".

מעבר לכך שהמידע שנתנה השרה לוקה בחסר ואינו תואם המציאות, וכי לא מדובר ב"תחרות קיפוח" בין החלקים השונים בארץ, נדמה שכבוד השרה שכחה שמרגע שמונתה לתפקידה, עליה לתת שירות לכל אזרחי המדינה באשר הם, ללא קשר לדעותיה הפוליטיות.

חשוב לחדד למקרה שמישהו שכח: תושבי יהודה ושומרון, הם אזרחים ישראלים לכל דבר ועניין, נושאי תעודת זהות כחולה, משרתים בצבא ומשלמים מיסים ממש כמו התושבים של ראשון לציון או חדרה לצורך העניין. אין ולא קיימת סיבה להפוך את חייהם לגיהינום תחבורתי, רק כי כבוד השרה מאמינה, כי בשלב כלשהו בעתיד, עשוי להיות מצב שבו לא יגורו עוד ביהודה ושומרון.

הגברת מיכאלי שכחה עובדה היסטורית שאת יהודה ושומרון החלו לישב תחת ממשלות העבודה, וכי בכל קונסטלציה של נורמליזציה / שלום, מדברים על חילופי שטחים בהם ברור כי אריאל הינה ונשארת חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל כפי שהיא היום.

 

כראש העיר אריאל, האמון על כ21,000 תושבות ותושבים, אשר כחלק מהעיר שלנו קיימת אחת מהאוניברסיטאות המכובדות בישראל, בה לומדים נכון להיום כ-18,000 סטודנטים, מספר שרק הולך וגדל בכל שנה, מתוכם מתגוררים בעיר עצמה כ7,000 סטודנטים, אני מודע ברמה היומיומית, למצוקה התחבורתית הקשה שאנו חווים בכניסה וביציאה מהעיר. מרגע הכנס השרה לתפקידה, ניסיתי לתאם עימה פגישה ו/או סיור בעירי בחזקת "טוב מראה עיניים ממשמע אזניים", (דבר נהוג ומקובל בכל ממשלה), אך לצערי *השרה אפילו לא טרחה לענות ב"התקבל במשרדנו"*, וכעת לאחר ששמעתי את דבריה אני גם יכול להבין, שמבחינתה תושבי עירי ואני כלל לא מתקיימים במרחב ישראלי ולכן אינה רואה זאת כחובתה לתת לנו שירות ולסייע לפתור את מצוקותינו.

אלי שבירו | צילום: דוברות אריאל

צר לי כי אלו הבחירות שעשתה הגברת מיכאלי בהזדמנות שניתנה לה להוכיח את עצמה כשרה בממשלת ישראל. כולי תקווה כי כל ממשלה שתוקם לאחר 1 /11 תשכיל להבין שמתן שירות לתושבי אריאל והשומרון אינו בחזקת זכות אלא בחזקת חובה.

 

הכותב הינו ראש העיר אריאל

3 תגובות ל: "מרב מיכאלי – התבלבלת!!"

  1. התבלבלת , בגלל יהודה ושומרון אין רכבות במרכז ובדרום ,,, כי אתם צועקים חזק יותר ומקבלים הרבה יותר

  2. חזק. כל מילה פנינה

  3. נכון מאוד כל מילה בסלע.
    יש להוסיף את הערים מודיעין עילית (80K תושב) וביתר עילית (60K)
    באופן כללי, כבוד השרה עסוק בקשקושים דיקדוקיים ובפלצנות שלטונית ולא בשיפור חייהם של האזרחים.

כתיבת תגובה