מרחיבים את הגג: הצפון הצפוני של קריית גת

תתרגלו לשם החדש וה'יצירתי': כרמי גת צפון-צפון. זהו שם השכונה החדשה שתיבנה מצפון לכרמי גת, הצפונית לקרית גת. הסכם הגג הכולל למעלה מ-7,164 יחידות דיור בעיר, הינו הרחבה של הסכם הגג שנחתם לפני חמש שנים עם העירייה. תקציב ההסכם: למעלה ממיליארד וחצי שקלים

צפון צפון בדרום הארץ. טקס הנחת אבן פינה למרכז קהילתי בכרמי גת (ארכיון) | צילום: עיריית קרית גת

נחתם הסכם גג נוסף בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קרית גת, לבניית למעלה מ-7,164 יחידות דיור בעיר. ההסכם מרחיב את ההסכם הראשון שנחתם בשנת 2013 לבניית רובע מגורים חדש מצפון לכרמי גת: "כרמי גת צפון – צפון" וכן מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט רחבה, מוסדות חינוך וציבור נוספים ותשתיות על בהיקף כולל של למעלה ממיליארד וחצי שקלים.

ההסכם החדש כולל 7,164 יחידות דיור ,90,000 מ"ר שטחי מסחר ו80,000 מ"ר שטחי תעסוקה. בנוסף לרובע המגורים החדש צפוי להיבנות בחיבור בין כרמי גת והעיר הוותיקה מיזם מגורים ומסחר נוסף – "שער העיר".

box

רובע המגורים כרמי גת הכולל 7600 יחידות דיור, הולך ונבנה בקצב מואץ ובמתחם הראשון החל אכלוס. בימים אלה נבנה המתחם השלישי, מבין חמשת המתחמים בכרמי גת.

במסגרת ההסכם החדש יוקצו למעלה מ-300,000,000 ₪ לטובת תשתיות על בקרית גת, בהם: חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, פיתוח טיילות והרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, מערך שבילי אופניים, פארק ענק המחבר בין כרמי גת והעיר הוותיקה  ותחנת רכבת נוספת בכרמי גת.

יצויין כי בימים אלה החלה עיריית קרית גת בעבודות הפיתוח להרחבת פארק התעשייה של העיר בעוד 2500 דונמים.

בשל עבודות הפיתוח של רובע המגורים כרמי גת הוקמו בו ובסמוך לו: תשתיות כבישים, מחלפים, גשרים, פארקים, גני ילדים ובית ספר הממתינים לתלמידים הראשונים שיגיעו כבר בתחילת ספטמבר הקרוב.

עבודות הפיתוח מבוצעות על ידי עיריית קרית גת והמחלפים באמצעות נתיבי ישראל.

במסגרת הסכם הגג החדש תשווק רשות מקרקעי ישראל את התכנית "כרמי גת צפון – צפון" במהלך השנים הקרובות.

בנוסף, תבצע עיריית קרית גת את עבודות פיתוח התשתיות בשיתוף משרדי הממשלה השונים תוך עמידה בלוחות זמנים מהירים והבטחת ודאות גבוהה בקרב ציבור היזמים והרוכשים הפוטנציאליים.

שר האוצר, משה כחלון: "מדינת ישראל בעיצומה של תנופת בניה ופיתוח. בשלוש וחצי השנים האחרונות חתמנו על עשרות הסכמי גג ברחבי הארץ, באזורי ביקוש ובפריפריה, במטרה לתכנן נכון את עתיד הדיור בישראל. הסכמי הגג לא רק ימנעו את משבר הדיור הבא, אלא גם מוודאים שהשכונות החדשות יבנו עם כל מבני הציבור והתשתיות שהדיירים החדשים צריכים. קרית גת היתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח".

מנהל רמ"י, עדיאל שמרון: "העובדה שאנו חותמים היום על הסכם גג נוסף עם עיריית קריית גג,  העיר עימה נחתם ההסכם הראשון מוכיחה מעל לכל ספק שהסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן, הם הנוסחה המנצחת שמביאה פתרון למשבר הדיור. הסכמי הגג רותמים מלכתחילה את כל משרדי הממשלה למהלך יזום, מתוקצב  ומתואם. מחיר למשתכן מייצגת נוסחת מחיר שמבטיחה הזדמנות נאותה למחוסרי הדיור. קריית גת תוכפל פי שלושה למרות המהמורות והאתגרים שליוו את ההסכם הראשון".

side
Technion – inner

תגובה אחת ל: "מרחיבים את הגג: הצפון הצפוני של קריית גת"

  1. בס"ד
    מה קורה עם העיר "שפיר" לפני כשנתיים יצא דרעי עם כותרות בומבסטיות על העיר החרדית החדשה שפיר ליד קרית גת, מה קורה עם זה?
    מי שיודע שיעדכן

כתיבת תגובה