מתחילים לקדם: הבדיקות הראשונות שיש לבצע באתר בתחילת תהליך הקידום

כל תהליך קידום אתר נפתח בסדרת בדיקות מקיפה ומדוקדקת של האתר, על מנת להכירו לעומק ולהתחיל בבניית אסטרטגיית קידום מתאימה. במאמר זה נתמקד בשלב זה בתהליך הקידום, המהווה את הבסיס לעבודת הקידום כולה

תהליך קידום אתר | תמונה: Fotolia

כאשר מקדם אתרים מקבל אתר חדש לקידום, עליו ראשית כול לבצע היכרות מעמיקה עם האתר. ניתוח ראשוני זה של פרמטרים שונים באתר המקודם יסייע לו לזהות את הבעיות הדורשות טיפול מיידי כמו גם את הבעיות שיש לטפל בהן בהמשך ולגבש אסטרטגיית קידום מתאימה ונכונה לאתר ולתחום שבו הוא פועל.

אם כן, מהן הבדיקות שיש לבצע לאתר בתחילת תהליך הקידום? מה עלינו לחפש ולמה כדאי לשים לב? הנה לפניכם כמה בדיקות בסיסיות וחשובות שכדאי להכיר:

250/200

תגיות מטא – לכל דף באתר צריכות להיות תגיות Title ו-Description ייחודיות העומדות במגבלת התווים של מנועי החיפוש והכוללות מילות מפתח מתאימות. התגיות צריכות להיות כתובות היטב ולהכיל הנעה ברורה לפעולה. אמנם תגיות אלו אינן משפיעות באופן ישיר על דירוגי האתר, אך אם הן כתובות היטב וגורמות ליותר גולשים ללחוץ על הקישור לאתר, ציון האיכות שלו יעלה ובהמשך ישפיע לטובה גם על הדירוגים.

קישורים שבורים – מבחינת מנועי החיפוש, קישורים שבורים באתר הם גורמים הפוגעים בציון האיכות שלו, ומכאן, מהווים גורם השפעה שלילי על דירוגיו. חשוב לבדוק אילו קישורים שבורים יש באתר ולתקנם בצורה הנכונה. חשוב להתייחס גם לקישורים הפנימיים (בין דפי האתר עצמו) וגם לקישורים חיצוניים (קישורים מהאתר לאתרים אחרים) ולדאוג שאינכם שולחים את הגולשים לדפים שאינם פעילים.

מפת אתר – מפת אתר XML היא כלי חשוב להצגת דפי האתר שאנחנו רוצים שיאונדקסו על ידי מנועי החיפוש. מפה זו צריכה להכיל את כל כתובות ה-URL העדכניות של הדפים שאנחנו רוצים שיאונדקסו, ויש להקפיד כי היא לא תכלול דפים שנמחקו (דפי 404), דפים שחסומים בקובץ robots.txt או כתובות שאינן עדכניות (דפים שעברו הפניה). את מפת האתר הזו יש להגיש למנועי החיפוש ולוודא את תקינותה.

620/130

תגיות Alt – לכל תמונה המופיעה באתר צריכה להיות תגית Alt המתאימה לה. תגית זו צריכה לתאר את המופיע בתמונה תוך שימוש במילות מפתח או במילים נרדפות והטיות, וזאת במטרה לבסס את נושא הדף כך שמנועי החיפוש יבינו אותו בקלות.

מהירות דפי האתר – מהירות היא אחד מהפרמטרים המשפיעים ביותר על קביעת הדירוגים במנוע החיפוש גוגל. מהירות אתר נמוכה תפגע במאמצי הקידום שלנו ועל כן חשוב להתייחס אליה ברצינות רבה. חשוב לשים לב למהירות הדסקטופ של האתר ויותר מכך, למהירות המובייל שלו, ולפעול לשפר את המדדים השונים ככל הניתן כך שנגיע למהירות מקסימלית. במאמץ זה תידרשו ככל הנראה לעזרתו של מתכנת מנוסה ומקצועי.

ידידותיות למובייל – היום, כאשר גולשים רבים מתבססים על הסמארטפון לצורך חיפושים בגוגל ולאחר שגוגל החליטה לסרוק ולאנדקס דפי מובייל ולא דפי דסקטופ, חשיבותה של ההתאמה למובייל חשובה מאי פעם. עליכם לוודא כי האתר שלכם מותאם למובייל ברמה הגבוהה ביותר ואתם יכולים להשתמש בכלי של גוגל על מנת לבצע בדיקה לדפי האתר לצורך מתן המלצות לשיפור.

הבדיקות הראשוניות שמנינו למעלה הן לרוב די פשוטות, אך דרושים ידע וניסיון על מנת לדעת מה לחפש וכיצד לנתח את הנתונים. את כל זאת תוכלו ללמוד גם אתם במסגרת קורס קידום אתרים מקיף ואיכותי המאפשר לבוגריו למצוא עבודה בקידום אתרים או לעבוד כעצמאים בתחום.

830/125

כתיבת תגובה