מתקשורת ועד דרכי חירום || ההכנות האחרונות להילולת הרשב"י

ההכנות האחרונות לקליטת מאות האלפים שיעלו להילולת הרשב"י | מוקד הכרטיסים מדווח כבר מסופ"ש על כך שאזלו כלל כרטיסי הנסיעה לל"ג בעומר | תרגיל חירום במושב מירון, בגזרת ההר ובמתחם ההילולה המורחב | משרד התקשורת נערך להילולת הרשב"י במירון בשיפור הקליטה, כלקח מאסון מירון | בנוסף חוזקו יכולות התקשורת עבור כוחות הביטחון

שער הכניסה למושב מירון | מתוך עדכוני דוברות ההילולה של משרד המורשת

ערב ההילולה שתחל כבר מחר (ב') בשעות הצהריים, עם הגעתם של עשרות אלפים שעות לפני השקיעה כדי לנכוח בשלש ההדלקות הראשונות במושב ועל ההר – וליתר מתחמי ההילולה במירון, מוקד מכירת הכרטיסים של משרד התחבורה באמצעות טיקצ'אק מדווח על כך שאזלו כל הכרטיסים – 200 אלף יחידות – שהוקצו למכירה מוקדמת ומשמשים הלכה למעשה כרטיסי כניסה לאזור מושב מירון.

במסגרת היערכות מוקדמת לחגיגות ל״ג בעומר בהר מירון, וכלקח מאסון מירון תשפ"א, משרד התקשורת הוביל פעילות לשיפור היכולות הסלולריות בהר, המשמשות את הציבור הרחב וכוחות הביטחון.

מבדיקה שבוצעה על ידי המשרד, כלל חברות הסלולר נמצאו ערוכות ומוכנות גם למקרי חירום.

בתוך כך, כלל חברות הסלולר תגברו את הכיסוי הסלולרי בהר והקימו בו אתרים זמניים לתמיכה סלולרית באירוע ההילולה. בנוסף, חברת פלאפון תפעיל באירוע בועה סלולרית עבור כוחות הביטחון, שתאפשר להם תקשורת יציבה במהלך כל האירוע.

שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי: "תשתיות תקשורת הן תשתיות מצילות חיים. אומנם כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק, אבל אנחנו לא מתכוונים לסמוך על הנס. במסגרת ההיערכות המוקדמת לחגיגות ל"ג בעומר בהר מירון, הנחתי את צוות המשרד לפעול ליצירת תשתית ראויה לכוחות הביטחון ולמבקרים בהר. יחד עם חברות הסלולר, נבטיח שלכוחות הביטחון יהיו את הכלים הדרושים לשמירה על הסדר ועל בטחון המבקרים".

חשוב לציין עבור הבאים היום (א') כי בין השעות 13:30-17:00 יתקיים תרגיל המדמה תרחישי חירום במושב מירון, בצירי התנועה הסמוכים ובמתחם ההילולה המורחב.

במסגרת התרגיל יקחו חלק גם צוות הפרויקטור יוסי דייטש ותורגש תנועה ערה של רכבי כוחות הביטחון וגופי חירום והצלה ובנוסף ישמעו קולות סירנה.

התרגיל תוכנן מראש כחלק מהיערכות להילולת הרשב"י ונועד לשמירה על כשירות מבצעית, כוננות הכוחות ועבודה בשיתוף פעולה עם שאר הגופים.

כתיבת תגובה