נדל”ן || תכנית סירקין תותאם לקצב התחבורה

שורה של החלטות בביהמ”ש תפחית את היקף יחידות הדיור ל-2700 יחידות דיור בלבד עד לפרסום תכנית תחבורתית • מדובר בהחלטה שתבטיח את הפתרונות התנועתיים לפני הגידול המשמעותי באוכלוסיית האזור

הדמית שכונת סירקין מזרח | מקור: רמ"י

החשש מפני עומס תחבורתי חסר תקדים בבנייה במתחם סירקין האדיר שבמזרח פתח תקווה, הוסר היום.

שופט ביהמ”ש המחוזי בלוד, אורן שוורץ, פסק היום בהסכמת הצדדים בעתירה שהגישו תושבי כפר סירקין ו’מטה המאבק סירקין’ נגד הוועדה הארצית לתכנון ובנייה, רשות מקרקעי ישראל וגורמים נוספים. תחילה הייתה גם עיריית פ”ת והוועדה המקומית שלה בין הנתבעות – אך בהמשך, הצטרפה העירייה לעותרים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לפי הפסיקה שהתקבלה היום, היתר בנייה יינתן ל-2,700 יחידות דיור בלבד, ואחריהן – הבנייה תיעצר עד לבחינת היתכנות תחבורתית שתפורסם.

מעיריית פ”ת נמסר, כי “בהמשך לפעילות עיריית פ”ת בכל הקשור לתכנית סירקין ובמסגרת עתירת העירייה נגד התכנית, בית המשפט הורה על שורה של החלטות חשובות בנוגע לפיתוח רובע סירקין וההקשר התחבורתי. הדיון שנערך היום עסק בעתירה המינהלית שהגישה העירייה בנושא התנועתי.

“במסגרת העתירה התקבלו שורה של החלטות אשר תומכות בעמדת העירייה ובאות להגן על האינטרסים של התושבים והעיר. כזכור, ראש העיר דרש שתהיה הקמת תשתית תנועתית במקביל לבנייה – שלא ייווצר מצב שיש בניה ללא תשתיות מתאימות. ועל כן בית המשפט נענה לבקשת העירייה והפחית את היקף יחידות הדיור שבהם יהיו חייבים לבנות כבישים ותשתיות. בוותמ”ל ביקשו רף של 4000 יח’ דיור עד לביצוע ואילו בית המשפט הורה על 2700 יחידות דיור בלבד. מדובר בהחלטה שתבטיח את הפתרונות התנועתיים לפני הגידול המשמעותי באוכלוסיית האזור.

“בנוסף הוחלט כי תהיה נציגות מטעם עיריית פתח תקוה בצוות המלווה של הפרוייקט. תפקיד הנציג מטעם העירייה יהיה לוודא את ביצוע ההחלטות החשובות לעיר ולתושבים. זאת בנוסף לעובדה כי הועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בהיתרי הבנייה של הפרויקט. כמו כן העירייה תוכל להגיש עתירה מינהלית כנגד החלטת הצוות המלווה במידה ולא יסכימו לדעתה ולא יוכלו לטעון כנגדה שהיא חורגת מסמכותה.

870/135 ליינר ארטקל

“בנוסף לבקשת העירייה, הוחלט כי תוצאות בדיקת הבחינה התנועתית יפורסמו לעיון הציבור למשך 30 יום והציבור יוכל להשיג את הערותיו והתנגדויותיו לבחינה זו – מדובר בהחלטה חדשה וחשובה שלא היתה קיימת קודם לכן”.

ראש העיר רמי גרינברג אמר, כי “לצד הפעילות שאנחנו מבצעים יחד עם התושבים, בית המשפט קיבל היום שורה של החלטות אשר תומכות בעמדתנו. כפי שניתן להבין אנחנו פועלים בכל הגזרות כדי להוציא את המיטב בתוך התכניות שהמדינה מקדמת. אנחנו נמשיך במגמה זו ככל שיתאפשר כדי שרווחת תושבי האזור תבוא לידי ביטוי לפני הכל”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה