נהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית יצוידו בגז מדמיע

מספר ימים לאחר שנהג חברת 'דן' הותקף בפ"ת, נערכה הבוקר אסיפת מחאה של נהגים בעיר • ההסתדרות וועדי העובדים החליטו כצעד ראשוני לצייד את הנהגים בגז מדמיע, לאחר שיעברו הדרכה על השימוש בו • במקביל, נבחנות דרכים נוספות למיגון הנהגים

גז מדמיע | צילום: shutterstock

כפי שפרסמנו אמש, איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות וועד נהגי חברת התחבורה הציבורית "דן", ערכו הבוקר אסיפת מחאה בתחנה המרכזית בפתח תקווה, על רקע אירוע אלימות קשה שהתרחש לפני מספר ימים בעיר, שבו הותקף נהג החברה, בן 64, ע"י אדם שעלה לאוטובוס. באסיפת המחאה נכחו עשרות נהגים וכן, יו"ר ועד נהגי "דן" יוסי קפילוטו, ומחזיק תיק התחבורה הציבורית בהסתדרות דורון עזרא.

בתוך כך, בהסתדרות התקבלה החלטה לפיה בשלב הראשון נהגי התחבורה הציבורית יצוידו בגז מדמיע. ההסתדרות והוועדים יבקשו מהנהלות חברות התחבורה הציבורית לתדרך את נהגיהן כיצד לתפעל את הגז המדמיע באופן חוקי.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "לא נעמוד מנגד כאשר עובדים מותקפים באלימות במהלך יום עבודתם. על כתפיהם של נהגי ונהגות התחבורה הציבורית מוטלת אחריות כבדה לשלומם של מאות אלפי נוסעים מדי יום, ולא ייתכן שבמקום להתרכז בעבודתם, הנהגים יחששו לשלומם ולביטחונם. אנו בוחנים כל העת דרכים למיגון הנהגים, אך החובה של כל הגורמים הרלוונטיים היא לשתף פעולה למיגור התופעה החמורה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, אמר כי: "ההסתדרות וועדי העובדים יפעלו בנחישות כדי להוקיע את התופעה החמורה של אלימות נגד נהגים בתחבורה הציבורית. ציוד הנהגים בגז מדמיע הינו צעד ראשוני, אך נפעל באמצעים נוספים כדי לשמור על ביטחונם של הנהגים. כבר בתקופה הקרובה אקיים התייעצויות עם יזמים בשוק, בנושא מיגון הנהגים. ההסתדרות תרתם ליישום מהלכים למיגון הנהגים ואף משתתפת במימונם, אך בד בבד אנו מקווים שמשרד התחבורה יירתם אף הוא לנושא חשוב זה, הן באמצעות חקיקה והן באמצעות מימון המיגון לנהגים".

Inner

3 תגובות ל: "נהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית יצוידו בגז מדמיע"

  1. מתוך ניסיוני כנוסעת בלבד בתחבורה ציבורית, נהגי אוטובוסים במרביתם אינם מיומנים ואינם מתאימים פסיכולוגית לעבוד עם בני אדם. פרובוקציות, עלבונות, חוסר כבוד הינם חלק בלתי נפרד משירות ציבורי בתחום התחבורה בארץ. לתת להם גם גז מדמיע – זו סכנה של פגיעות חמורות, כי הגז יכול לגרום גם לדום לב במקרה של אלרגיה או לחץ או קשיי נשימה מהם סובלים רבים בארץ.

  2. אמנם מתחשבים בנהגים דבר מבורך..
    אך מה עם התחשבות בנוסעים?? וד"ל….
    ואכמ"ל……….

  3. אפשר כבר להכין את הכתבות הבאות על אלימות מופרזת של נהגי האוטובוסים והשימוש התכוף בגז מדמיע.
    יש להעלות כתבה אחת לחודשיים, בהתאמה למקרים הקורים מעת לעת.

כתיבת תגובה