נוזל לסיגריות וסיגריות אלקטרוניות חד"פ ימוסו כמו סיגריות רגילות

ועדת הכספים אישרה את הצווים להשוואת המיסוי על נוזל לסיגריות אלקטרוניות ועל סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות למיסוי על סיגריות וטבק לגלגול | לדרישת יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר וחברי הוועדה, דויקו הצווים שאושרו כך שישקפו באופן מלא השוואה למס על מוצרי העישון האחרים

סיגריות במתקני מכירה | צילום: ביזנעס

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר אישרה היום (ב') את הצווים הקובעים כי על נוזל לסיגריות אלקטרוניות ועל סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות יוטל מס קניה בשיעור המס החל על סיגריות וטבק לגלגול.

בצו הראשון, שכבר נכנס לתוקף, נקבע כי לגבי נוזל לסיגריה אלקטרונית וסיגריה אלקטרונית חד פעמית יחול מס קניה המקביל בשיעורו למס המוטל על סיגריות רגילות ועל טבק לגלגול, כאשר הוועדה הכניסה דיוקים בתחשיב, נוכח כך שבדיוניה עלה כי התחשיב שהציע משרד הבריאות בצו המקורי לא גילם השוואה מדויקת:

250/200 סייד בר + קובייה

לגבי נוזל לסיגריה אלקטרונית (וסיגריה רב פעמית הנמכרת עם נוזל בתוכה), נקבע בצו כי יחול מס קניה בגובה 270% מהמחיר הסיטוני ללא מע"מ (מס אחוזי) + 8.16 ש"ח ל- 1 מ"ל (מס קצוב), אך לא פחות מ- 15.64 ש"ח (מס מינימלי).

לגבי סיגריות חד פעמיות, בצו נקבע כי יחול מס קניה בגובה 270% מהמחיר הסיטוני ללא מע"מ (מס אחוזי) + 8.16 ש"ח ל- 1 מ"ל (מס קצוב) , אך לא פחות מ- 15.64 ש"ח (מס מינימלי).

בצו השני, שטרם נכנס לתוקף ויכנס לתוקף מיום פרסומו, נקבעה הגבלת הכמות של נוזל לסיגריות אלקטרוניות ושל סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות שניתן להכניס לישראל כחפצים אישיים בפטור ממס לנכנס שגילו 18 ומעלה:

כיום, ניתן לייבא נוזל לסיגריות אלקטרוניות וסיגריות אלקטרוניות חד פעמיות בערך כולל של עד 200 דולר. לגבי סיגריות רגילות – ניתן לייבא פאקט אחד. בצו נקבע שניתן יהיה להכניס נוזל לסיגריה אלקטרונית בכמות שאינה עולה על 10 מ"ל, ולגבי סיגריה אלקטרונית חד פעמית – כמות הסיגריות לא תעלה על 5.

Inner 620/130

כן מוצע בצו כי אדם המשרת באוניה או בכלי טיס ששהה מחוץ לישראל עד חמישה ימים יוכל להביא 4 מ"ל נוזל סיגריה אלקטרונית בפטור ממס ועד 2 סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות. לגבי סיגריות רגילות ההוראה המקבילה מאפשרת ייבוא של עד 80 סיגריות בפטור ממס.

מדברי ההסבר לצווים עולה כי תוספת ההכנסה מהעלאת שיעורי המס מוערכת בכ- 40 מיליון ₪ בשנה.

לעניין הימים ראשון ושני בהם פג תוקף הצו וטרם נכנס לתוקף הצו המעודכן, ציינו ברשות המיסים לשאלת ח"כ ינון אזולאי, כי לא יחול המס לגבי פניות לשחרור סחורה מהמכס שהוגשו עד לפרסום הצו היום, וימצא כי אין בעיות עמן לפי הדין. עוד ציינו ברשות כי במערכת המס נקלטו פניות של 5 יבואנים ביומיים אלה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה