נר ראשון של חנוכה בחיק המשפחה

יום החופשה הניתן לעובדים בשירות הציבורי בחנוכה יוקדם לערב הדלקת נר ראשון של החג • לדברי ח”כ אורי מקלב עובדים רבים פנו ללשכתו בבקשה לפעול על מנת שיוכלו להתחיל את החג כראוי בחיק בני משפחתם

נרות חנוכה יחד עם המשפחה | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עובדים ועובדות המועסקים בשירות המדינה, יוכלו להיות יחד עם משפחתם בהדלקת נרות החנוכה זאת לאחר שבמשך שנים נאלצו להדליק את נר החנוכה במקום עבודתם. כידוע, עובדי שירות המדינה זכאים ליום חופשה בימי חג החנוכה, בכדי לאפשר להם להשתתף עם בני משפחתם בהדלקת נרות החנוכה. אך על פי הנוהל שהיה עד כה, זכאים העובדים לקבל את יום החופשה ביום הראשון של החנוכה, כלומר – ערב הדלקת נר שני של חנוכה.

פניות רבות של עובדים בשירות המדינה, שהגיעו אל חבר הכנסת אורי מקלב, הלינו על כך, כי רבים מעוניינים להיות בחיק משפחתם, בליל הדלקת נר ראשון של החנוכה וכי יום החופשה שמגיע לאחר מכן אינו מאפשר זאת. מקלב פנה מבעוד מועד, לנציב שירות המדינה פרופ’ הרשקוביץ, בבקשה לשנות את יום החופשה המקובל בחנוכה, לערב הדלקת נר ראשון. פרופ’ דניאל הרשקוביץ שקיבל את הדברים והזדהה עם הבקשה, הורה בחוזר שפרסם לכל עובדי שירות המדינה, כי יום החופשה יהיה בכ”ד כסלו ערב הדלקת נר ראשון של החנוכה.

250/200 סייד בר + קובייה

יצוין, כי ברוב מקומות התעסוקה, ימי החג אינם נחשבים כימי שבתון. אך יחד עם זאת, קיימים מקומות עבודה שמנצלים את ימות החג, לחופשה מאורגנת של כל העובדים במקום העבודה. העובדה שחלק מהילדים נמצאים בחופש ברוב ימי החג, מקשה מאוד להישאר לכל אורך החג בעבודה.

חבר הכנסת אורי מקלב אמר, כי “אנחנו חיים במערכות גדולות של הרבה עובדים וראינו את הפגיעה שקיימת אצלם. הם רוצים להתחיל את החג והדלקת הנרות כהלכתו ובזמנו. זה יהיה לרווחת העובדים והמשפחות שלהם, שיוכלו להדליק את נרות החנוכה, יחד עם משפחתם ולא בצורה בהולה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה