נתוני הסחר של סין: צמיחה בהיקף הנמוך מזה שנתיים

שבוע לפסגה בין נשיאי המעצמות, התפרסמו נתוני הסחר – הסינים לא עמדו בציפיות האנליסטים • נפילת היואן מול הדולר מאפשרת לסינים להישאר בעמדה תחרותית

רחובות סין. אילוסטרציה | צילום: maxpixel

ההאטה הכלכלית העולמית מכה בנתוני הסחר של סין: על פי נתוניים שפורסמו היום, רשמה היצואנית הגדולה בעולם עלייה של 5.3% בלבד בייצוא בחודש נובמבר, לעומת החודש המקביל אשתקד. זאת, בזמן שהאנליסטים צפו עלייה בהיקף של 10%.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

הסיבה לנתונים החלשים נעוצה כאמור בהאטה בביקושים העולמיים, בייחוד מצד יפן ואירופה. עם זאת, היחלשות המטבע הסיני, היואן, ביותר מ-5% מול הדולר מתחילת השנה, עוזרת למוצרים הסינים להפוך לתחרותיים בעולם.

נתוני הסחר של סין שפורסמו היום הם הנמוכים מאז חודש מרץ, אז נרשמה התכווצות של 3% ביצוא. גם צמיחת היבוא רשמה ירידה בחודש שעבר, לשיעור הנמוך ביותר מאז אוקטובר 2016 – 3% בלבד לעומת צפי אנליסטים לזינוק של 14.5% ושיעור של 21.4% שנרשם באוקטובר.

עם זאת, בהתייחס לעודף המסחרי של סין עם ארה"ב בנובמבר, מצביעים הנתונים על שיא של 35.55 מיליארד דולר. זאת, חודש לאחר שנרשם עודף מסחרי של 31.78 מיליארד דולר.

הנתונים מתפרסמים שבוע בלבד לפסגת ה-G20, במהלכה נפגשו הנשיאים דונלד טראמפ ושי ג'ינגפנג וסיכמו כי מהראשון לינואר לא יוטלו מכסים נוספים על סחורה הנמכרת בין המדינות, וכי המעצמות ינהלו מו"מ של 90 יום במטרה להימנע ממלחמת סחר מתמשכת.

Inner

כתיבת תגובה