סוכם: תוספת של אלפי עובדים זרים יאיצו את הבנייה בישראל

מנכ"ל רשות האוכלוסין סיכם עם המשלחת הסינית כי כבר בחודשיים הקרובים יחל הליך מיון וגיוס של 3,000 עובדים נוספים בענף הבניין | כיום מועסקים בישראל כ- 28,000 עובדי בניין | מוקדם יותר אירח משרד הבינוי והשיכון משלחת מקצועית מסין

אייל סיסו עם נציג המשלחת הסינית | צילום: רשות האוכלוסין וההגירה

רשות האוכלוסין וההגירה סיכמה עם התאחדות הקבלנים הסינית: יגויסו 3,000 עובדים נוספים לענף הבניין.

במפגש שנערך היום בין משלחת נציגים מרשות האוכלוסין וההגירה, בראשות המנכ״ל אייל סיסו ובליווי ראש מינהל עובדים זרים, עו״ד עינבל משש והצוות המקצועי, עם משלחת התאחדות הקבלים הסינית בראשות נשיא ההתאחדות מר פאנג קיוצ׳ן, נדונה סוגיית גיוס עובדי בניין מסין.

מנכ"ל הרשות סיכם עם המשלחת הסינית כי כבר בחודשיים הקרובים יחל הליך מיון וגיוס של 3,000 עובדים נוספים בענף הבניין.

כיום מועסקים בישראל כ- 28,000 עובדי בנין. תוספת של 3,000 עובדים תהווה דחיפה משמעותית לענף הבניין בישראל.

מנכ״ל הרשות, אייל סיסו: “כל תוספת של עובדים בענף הבניין היא בעלת השלכות משמעותיות על מצוקת ענף הדיור ואנו משקיעים מאמצים גדולים לקידום הנושא בהיבטים שלנו״.

מוקדם יותר נפגש שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף עם נשיא התאחדות הקבלנים הסינית צ'ינקה CHINCA – China International Contractors Association), מר פאנג קישן (Fang Quichen)

השר יצחק גולדקנופף הודה לנשיא ההתאחדות וסגניתו הגב' ג'נג שונג (Zhang Xiang) על שיתוף הפעולה המוצלח בין הצדדים וציין כי ישנה שביעות הרצון גבוהה בישראל ממעל ל-16,000 פועלי הבניין הסינים העובדים בארץ.

בפגישה נכחו נציגים מקצועיים מהמשרד ובמהלכה דנו בביצוע ההסכם הבילטרלי בין המדינות והן במודל חברות הביצוע.

יצחק גולדקנופף עם נציג המשלחת הסינית | צילום: דוברות משרד השיכון

מר פאנג הודה לשר על האירוח וקבלת הפנים וכן הביע את שביעות הרצון של צי'נקה מהפעילות מול המשרד. מר פאנג ציין בפגישה כי התרשם מאוד מהיעדים והתכניות של המשרד בתחום הדיור ומסר שישמח לסייע בהוצאה לפועל של התכניות באמצעות כח אדם וטכנולוגיות חדשות בענף הבנייה.

המשלחת הסינית כללה גם נציגים מחברות כח האדם המספקות עובדים לתאגידים במסגרת ההסכם הבילטרלי ונציגים מחברות הביצוע .

במהלך הפגישה מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות, מיכל ארן, הציגה סקירה מקיפה על שוק הדיור בישראל שכללה בין היתר את הצרכים, היעדים והאתגרים של ישראל בתחום זה.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "אני שמח על ביקורם של המשלחת המקצועית. ניהלנו דיון ענייני להמשך והרחבה של שיתוף הפעולה עם צ'ינקה במטרה להביא לכח עבודה נוסף בשוק הנדלן הישראלי.״

מיכל ארן, מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות: "משרד הבינוי והשיכון שם לעצמו למטרה לפעול להגדלת היצע הדיור ולמתן מענה לביקושי השוק. אנו רואים בשיתוף הפעולה עם צ'ינקה ככלי מרכזי בדרך להשיג מטרה זו, אנו מודים מאוד על שיתוף הפעולה הקיים היום וכעת עם הפנים קדימה להרחבת העבודה המשותפת בנושא".

אריאל פרטוש, מנהל תחום קשרי חוץ ועובדים זרים: "במסגרת ההסכם הבילטרלי בין ישראל לסין שנחתם ב-2017, וכן במסגרת מודל חברות הביצוע הסיניות שהמשרד מפעיל החל מאותה שנה, שמחנו לארח משלחת חשובה זו מסין במשרדנו. לצד שביעות רצון הדדית שמענו מהצד הסיני נושאים שחשובים להם בכל הנוגע לעובדים ונפעל בהתאם. המפגש עם השר, כמו גם המפגש המקצועי היו חשובים מאוד לשימור, חיזוק והעמקת היחסים בין ישראל לסין בתחום הדיור".

כתיבת תגובה