עבדים היינו לאורבן: הפגנות סוערות בהונגריה המושלגת

אלפי הונגרים הפגינו נגד 'חוק העבדות' שנחקק בתמיכת המנהיג הלאומן ויקטור אורבן • המפגינים צעדו בשלג והביעו את מחאתם על החוקים שמעבירה הונגריה של 2019 • אורבן: "מדובר בקמפיין להחלפת השלטון" • נשמע מוכר?

הפרלמנט ההונגרי | צילום: pxhere

אלפי אזרחים הונגרים מחו במרכז בודפסט על החוק החדש שהופך את מרבית העובדים – לעבדים. על פי החוק החדש, כל מעסיק יוכל להעביד את עובדיו עוד שעתיים בכל יום. מה שיכול להצטבר לבערך ארבע מאות שעות עבודה נוספות בכל שנה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

החוק החדש, מכונה בצדק "חוק העבדות", והוא גרם לאלפי המפגינים לצעוד בשלג ההונגרי הכבד תוך כדי הבעת מחאה על החוקים החדשים אותם מעביר אורבן בתמיכת מפלגתו, מפלגת פידס. הפגנות נוספות נערכו בכל רחבי הונגריה, כמו גם הפגנות נוספות שנערכו בבודפסט בשבועות האחרונים וששיאם הגיע אמש.

ההפגנה עצמה, הסתיימה בבניין הפרלמנט שעל גדות הדנובה, והיא קיבלה ביטויים גם ברשתות החברתיות ובחלק קטן מכלי התקשורת השונים. אחת הסיבות שבגינן עבר החוק בכזו קלות, היא חוסר ההתאגדות של העובדים בהונגריה, שכמעט ולא מאוגדים תחת ארגון הסתדרות כלשהו, מה שמאפשר לממשלה לחוקק חוקים הרומסים את זכויותיהם בריש גלי.

Inner

חוקים נוספים אותם מקדם אורבן, אשר גם עליהם מחו המפגינים אמש, הם החוקים להקמת בתי משפט חדשים, כמו גם הריסון והסירוס של התקשורת החופשית בהונגריה, עליה מנצח אורבן ביד רמה.

אורבן עצמו, טוען באמצעות מפלגתו, כי ההפגנות הם חלק מקמפיין מתוזמר להחלפת השלטון, זאת לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי שייערכו בחודש מאי השנה. כמו כן ההפגנות אמורות לסייע להגירה פנימית לתוך האיחוד האירופי, דבר שמפלגתו של אורבן מתנגדת לו מכל וכל, תוך כדי הכחשות על ניחוח אנטישמי שעולה מהחלטות המפלגה.

Inner

כתיבת תגובה