על 280 דונם: מתחם תעסוקה והייטק משותף לירושלים ומבשרת

בשטח המחצבה במבשרת ציון, על שטח של 280 דונם יוקמו כ-450 אלף מ"ר של תעסוקה והייטק במתחם משותף לירושלים ומבשרת ציון • הרל"י תקדם את תכנון וביצוע המתחם עבור הרשויות, וכן תנהל את המתחם, לאחר הקמתו • ההכנסות מארנונה והיטלי השבחה, יחולקו בין הרשויות באופן שווה

מתחם התעסוקה המשותף החדש | הדמיה: סקורקא אדריכלים

בשטח של 280 דונם, עם כ-450 אלף מ"ר של תעסוקה והייטק: עיריית ירושלים והמועצה המקומית מבשרת ציון יקימו מתחם תעסוקה משותף להייטק ותעשייה מתקדמת.

 ההחלטה על הקמת המתחם, אשר מתוכנן לקום בשטח המחצבה במבשרת ציון, הוא פועל יוצא של דיאלוג שהתקיים בין הרשויות, בו סוכם מתווה ההקמה של אזור התעשייה המתוכנן.

250/200 סייד בר + קובייה

המתחם מיועד למשוך אליו חברות הייטק, ותעשייה מתקדמת במטרה להפוך את אזור ירושלים ומבשרת ציון למוביל בתחומו בארץ.

על פי המתווה המתגבש ייבנו בשטח המחצבה, כ-450 אלף מ"ר של תעסוקה מתקדמת, מסחר, אולמות כנסים ומלונאות, זאת לצד פיתוח שטחים ציבוריים פתוחים ופארקים לטובת ציבור המבקרים באזור. האזור המתפרש על כ-280 דונם.

עם הקמת מתחם המסחר במחצבה, תתאפשר הצעת הטבות אזור פיתוח א' לחברות השונות, לרבות שיעור מס מופחת ייחודי, מענקים ועוד.

הרשות לפיתוח ירושלים תקדם את תכנון וביצוע המתחם עבור הרשויות, וכן תנהל את המתחם, לאחר הקמתו. ההכנסות מארנונה והיטלי השבחה, יחולקו בין הרשויות באופן שווה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אזור התעשייה הייחודי אשר מקודם בימים אלו יחד עם המועצה המקומית מבשרת ציון, הוא בשורה גדולה לתושבי אזור ירושלים כולו. המתחם יציע אפשרויות תעסוקה נוספות לכלל אוכלוסיית האזור ואבן שואבת לההיי-טק הישראלי. עיריית ירושלים תמשיך לפעול לקידום מתחמי תעסוקה ושיתופי פעולה לטובת כלל תושבי העיר ירושלים ואזור ירושלים כולו".

יורם שמעון, ראש המועצה המקומית מבשרת ציון: "שיתוף הפעולה בין המועצה המקומית מבשרת ציון לעיריית ירושלים הינו בשורה של ממש לכל מטורופולין ירושלים ובפרט עבור תושבי מבשרת ציון.

"מאז כניסתי לתפקיד אני פועל להגדלת שטחי המסחר והתעסוקה ביישוב, במטרה להגדיל את הכנסות המועצה וכפועל יוצא מכך, לאפשר מתן סל שירותים איכותי וגדול יותר לתושבי מבשרת ציון, ולהביא את מבשרת ציון לעצמאות כלכלית. אני מבקש להודות לראש העיר משה ליאון ולצוותו על שיתוף פעולה יוצא דופן בין הרשויות המקומיות, שמפרותיו, ייהנו תושבי ירושלים ומבשרת ציון כאחד".

Inner 620/130

כתיבת תגובה