ערב הבלאק פריידי: העתירה נמשכה, הפטור ממכס נותר

רגע לפני הבלאק פריידי, הבינו באיגוד לשכות המסחר שבג”ץ לא יתערב במדיניות הכלכלית הנוכחית הפוטרת את אתרי הקניות מחו”ל ביבוא אישי ממכס – ומשכו את העתירה שהגישו בטענה לאפליה

בלאק פריידי | publicdomainpictures

ברגע האחרון לפני קדחת ההוזלות והרכישות ההמוניות ברשת: איגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים והתאחדות בעלי המלאכה, משכו את העתירה לבג”ץ על ביטול המכס לרוכשים ביבוא אישי דרך אתרי קניות בחו”ל.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

כיום, נוהג הפטור עד 75$ לרכישה, וללא הגבלת מספר הרכישות. התעשיינים ביקשו לבטל את המציאות שלטענתם מקשה עליהם להתחרות באופן שוויוני והוגן במחירי אתרי הקניות בחו”ל.

תחילה טענו כי מדובר באפליה: “אם סבורות הרשויות שנדרש פטור, למשל, לשם הוזלת יוקר המחיה – אדרבא, יתכבדו ויחילו את הפטור על כלל הרכישות, ולא על רכישות מחו”ל בלבד. ואם הן אינן דרושות – אז אין להעניקו ברכישה מעסקים ישראלים וזרים כאחד”, נאמר בעתירה.

אולם הבוקר (ב) הודיע בג”ץ כי לא יתערב בנושא הפטור החל כיום על מוצרים הנרכשים בייבוא אישי באתרים בחו”ל ואיגוד לשכות המסחר והתאחדויות התעשיינים ובעלי המלאכה החליטו למשוך את העתירה.

“מתוך חילופי הדברים והצגת הטיעונים בדיון שהתקיים בבג”ץ, התרשמנו שאין לבג”ץ כוונה להיכנס לשאלות של מדיניות כלכלית המעוצבת על ידי המדינה. מסיבה זו החלטנו לרדת מהזירה המשפטית ולהעביר את המאבק ביתר שאת מול רשויות המדינה, ולקיים פעולות הסברה מעמיקות יותר על האפליה החמורה שמתקיימת כיום נגד המגזר קמעונאי והיצרני בישראל לטובת ספקי החוץ”, אמרו באיגוד לשכות המסחר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה