פרויקט חג מיוחד • מסע ווידאו מצולם לעיר העתידית כסיף

“סעו עד כסייפה ושם תנסו למצוא את המקום בו תוקם כסיף”, המליצו לנו גומרים מקצועיים. צוות ‘ביזנעס’ יצא לדרך מפרכת בין השבטים הבדואים בנגב על-מנת לאתר את חלומו ההזוי של יואב גלנט, שר השיכון

צילומים: יהודה גרובייס

בתקופת ממשלת לפיד-בנט התחילו במשרד השיכון לקדם, מעל לראשה של הנציגות החרדית, את תכנון העיר כסיף בנגב הרחוק, אי שם בין השבטים הבדואים.

פקידי משרד השיכון לא שאלו אף אחד מהנציגים החרדיים האם העיר כסיף מתאימה לצרכיה של האוכלוסייה החרדית, האם יהיה מי שיגיע לגור שם וכדו’. הם קיבלו החלטה וזהו. מבחינתם הציבור החרדי אמור ליישר קו עם ההחלטה שלהם.

ono box

גם שר השיכון הנוכחי, חה”כ יואב גלנט מ’כולנו’, ממשיך במדיניות קודמו ומצהיר מעל לכל במה כי העיר כסיף מיועדת לחרדים וכי הגורמים המקצועיים בעיר ממשיכים לקדם את כסיף עבור הציבור החרדי.

לאור ההצהרות החוזרות ונשנות החלטנו פעם אחת ולתמיד לצאת לדרך ולחפש את העיר החדשה כסיף. זה לא היה קל כי במשרד השיכון לא טרחו עד כה אפילו להציב שלט אחד בשטח המיועד, והנתון היחיד שהיה בידינו הוא סמיכותה של העיר המתוכננת לעיירה הבדואית כסייפה.

הדרך לא היתה קלה, צלחנו לא מעט מהמורות, ובעיקר חשדנות מצד השכנים העתידיים, אבל בסופו של מסע איתרנו את היעד. בואו הצטרפו אלינו למסע המרתק שהחל בכביש 31 והסתיים אי שם מול העיירה כסייפה.

 

 

 

 

ono-inner

כתיבת תגובה