צלחת מעופפת: אכיפה וקנסות על פסולת ש'עפה' ממשאיות

אוכפים את הפסולת המעופפת: היחידה למניעת שריפות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים הובילה פעילות אכיפה ממוקדת בכביש 258 ונתנה קנסות לנהגי משאיות שפסולת 'עפה' מרכביהם וחילקה אזהרות על כיסוי לא תקני • "תופעה שאמורה להיעלם מארצנו", אמרה השרה גילה גמליאל

מבצע אכיפה להתעופפות פסולת ממשאיות בכביש 258 | צילום: עדן אוליאל, רשות הטבע והגנים

כביש 258, מצומת חתרורים בצפון לצומת צפית שבדרום, הוא כביש שבו נוסעות משאיות פסולת רבות העושות את דרכן מכל קצות הארץ אל אתר ההטמנה "אפעה" שנמצא במרכזו. אתר זה הוא אתר הטמנת פסולת עצום, אשר מקבל עשרות רבות ואף מאות משאיות ביממה.

הכביש גובל בשטחים פתוחים וערכיים, ובשמורת הטבע נחל אבוב ושמורת מדבר יהודה. על נהגי המשאיות אשר מובילים את הפסולת לכסות את העגלות בברזנט או ברשת כך שלא תעוף פסולת מהנגרר. זאת, על מנת שלא לסכן את בטיחותם של משתמשי הדרך, ולמנוע פגיעה בסביבה.

250/200 סייד בר + קובייה

בפעילות משותפת בהובלת היחידה למניעת שריפות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, יחד עם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, פקחי מרחב ערבה של רשות הטבע והגנים, המועצה האזורית תמר והיחידה הסביבתית נגב מזרחי, התקיימה פעילות אכיפה בכביש 258 כדי למגר תופעה של התעופפות פסולת ממשאיות. במהלך הפעילות ניתנו קנסות לנהגי משאיות שמהן התעופפה פסולת בנסיעה, והוצאו אזהרות לנהגים עם כיסוי לא תקני.

במסגרת פעילות האכיפה, הצוות ביצע מעקבים אחר המשאיות שעושות את דרכן לאתר, ותיעד את הפסולת המתעופפת. לאור פעילויות דומות שבוצעו בחודשים האחרונים, מדווחים במשרד להגנת הסביבה וברשות הטבע והגנים על שיפור בכמות המשאיות שמהן מתעופפת פסולת.

אכיפת כיסויים ומניעת התעופפות פסולת ממשאיות בכביש 258 | צילום: עדן אוליאל, רשות הטבע והגנים

Inner article

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "השמירה על ניקיון המרחב הציבורי והשטחים הפתוחים נמצאת בסדר עדיפות גבוה של המשרד להגנת הסביבה. אני רואה במבצעי אכיפה וכן בשיתוף הפעולה האזורי של הגורמים במרחב, מדד להצלחה ותרומה משמעותית לצמצום ולמיגור תופעות המזהמות את הסביבה ומסכנות את הציבור. תופעת התעופפות הפסולת ממשאיות צריכה להיעלם מהמציאות שלנו. לא ייתכן שמשאית שעושה דרך כל-כך ארוכה ממרכז הארץ ואפילו מצפון הארץ, תנוע באופן שמלכלך את נופי ארצנו".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה