קפה פאז’אלסטא? ‘קופיקס’ מקימה רשת זולה ברוסיה

הרשת ששינתה את מחירה של כוס קפה בישראל, מתכוונת לעשות זאת גם ברוסיה. הקימה שותפות עם אנשי עסקים רוסים ובכוונתה לפתוח עד אלף סניפים ברחבי המדינה הענקית. מחירה של כוס קפה יעמוד על 50 רובל

אלף סניפים ברוסיה. קופיקס. צילום: רוני שוצר פלאש90

‘קופיקס’ עושה זאת שוב, הפעם ברוסיה. תקים עם שותפים רשת קופיקס ברוסיה. הרשת חתמה על שותפות עם קבוצת משקיעים בהובלת סטש מלווני, מנכ”ל ‘Melsons Group’ והאחים מיכאיל וגרגורי פצ’רסקי מחברת ‘ADG’ לפתיחת רשת בתי קפה קופיקס ברוסיה.

בשלב הראשון תקים השותפות שלושה בתי קפה עצמאיים תחת המותג קופיקס. סניפים אלה ישמשו כפיילוט. בשלב הבא תשווק השותפות זכיינות. היעד הוא להגיע ל-300 סניפים במוסקבה ופרבריה. בשלב השלישי מתכוונת השותפות לפרוש 700 בתי קפה נוספים ולהגיע למספר כולל של אלף סניפים ברחבי רוסיה הגדולה.

כמו בישראל, גם ברוסיה יציעו סניפי קופיקס את כל מוצרים במחיר אחיד של חמישים רובל. בקופיקס טוענים כי מגוון המוצרים שנמכרים בישראל ויימכרו גם ברשת הרוסית, נמכרים כיום ברוסיה בכ-180 עד 220 רובל. כך שבהחלט מדובר בבשורה של ממש. אם כי, נשאלת השאלה, כיצד תתמודד השותפות עם תנודות הרובל, וכיצד יתמודדו זכייניה עם עלויות השינוע במדינת ענק כמו רוסיה.

‘אורבן קופיקס’ ששולטת ברשת הישראלית, תחזיק בכ-36.44% מהון המניות של החברה המשותפת וקבוצת המשקיעים תחזיק בכ-61.56%. החברה המשותפת עצמה תירשם בקפריסין. הרשת תמכור, כמו בישראל קפה, משקאות, מאפים, כריכים וכדומה במחיר אחיד כאמור. והיא תהיה היחידה שתורשה להשתמש בשם קופיקס ברוסיה.

אגב, בישראל קמו לקופיקס חיקויים רבים הנושאים שמות דומים. עם זאת, קופיקס שהוקמה לפני כשנתיים וחצי, זוכה עדיין להצלחה גדולה ומתרחבת במהירות שיא. נכון להיום מונה הרשת 159 סניפים, מתוכם 141 פעילים ו-19 נוספים בתהליך הקמה. 17 מתוך הסניפים הפעילים הם למעשה מרכולים המוכרים מוצרים נוספים מעבר לקפה ומאפה.

חיים אהרון, מנכ”ל רשת קופיקס, אומר על הבחירה ברוסיה, כי “המדד לאיתור מדינה המתאימה למודל קופיקס הינו פער גדול וחזירי בין עלות חומרי הגלם לעלות המוצר הסופי. ברוסיה המאופיינת בהבדלי מעמדות גדולים הפער גבוה אף יותר מאשר בישראל. קופיקס תוריד את המחירים לרבע ממחירם היום”.

קופיקס

רוגע160
inner

כתיבת תגובה