קצרין על המפה: הונחה אבן הפינה להרחבת ההתיישבות בגולן

מניחים עתיד בקצרין: עם פתיחת השנה החדשה שר הבינוי והשיכון הניח אבן פינה ברובע החדש "נחלים" בקצרין | "כ-700 משפחות זכו במקום, בהגרלה של מחיר מטרה והם יוכלו לרכוש את דירתם בסכום שנע סביב ה- 700 אלף ש"ח. זה דיור בר השגה", הכריז מנכ"ל משרד השיכון

הנחת אבן הפינה לרובע החדש בקצרין | באדיבות המצלם

במעמד שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, מנכ"ל משרדו יהודה מורגנשטרן, ראש המועצה מקומית קצרין, היזמים י.ד בראזני ואבני דרך, אורחים ונכבדים נוספים, הונחה היום (ג') אבן הפינה לרובע החדש "רובע נחלים" בקצרין, שלאחר האכלוס צפוי להכפיל את כמות התושבים ביישוב.

אורח הכבוד, שר השיכון יצחק גולדקנופף פתח את הטקס וציין כי "קידום אלפי יח"ד חדשות לצד יישום מגוון פתרונות עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל לדיור בר השגה מייצג את העשייה המרכזית של המשרד להשקעה ופיתוח של כל חבלי הארץ".

השר בירך את כלל הגורמים שסייעו להנחת אבן הפינה להקמת השכונה חדשה עם כ-1,600 יח"ד, שתוביל את העיר לשגשוג, צמיחה ולחיזוקה הכלכלי, "זהו צעד חשוב נוסף בדרך למתן פתרון משמעותי לדיור איכותי וראוי עבור תושבי האזור".

מנכ"ל משרד השיכון יהודה מורגנשטרן אמר באירוע "ההנחיה שלנו, וכך גם ההבנה הקיימת היום מקיר לקיר, היא שצריך לבנות בכל מקום, גם באזורי הביקוש וגם מחוץ לאזורים אלו בו זמנית. כ-700 משפחות זכו במקום, בהגרלה של מחיר מטרה והם יוכלו לרכוש את דירתם בסכום שנע סביב ה- 700 אלף ש"ח. זה דיור בר השגה. אנחנו פועלים לילות כימים כדי לשכפל את המחירים האלו לאזורים נוספים".

לילך גבע, מנכ"לית המועצה המקומית קצרין הוסיפה, ״שנה חדשה בנייה חדשה. מעמד מרגש שבו אנו מניחים את אבן הפינה לרובע החדש והשמיני במספר בקצרין – רובע 'נחלים'. קצרין מתפתחת, גדלה והופכת אטרקטיבית למשפחות צעירות, גיל שלישי ויזמים מכל הסוגים והתחומים. תודה למשרד הבינוי והשיכון, בעבר והווה, על אמונה והתרומה לפיתוח קצרין".

כאות הוקרה על סיועו הרב להתפתחות היישוב, העניק ראש המועצה לשר גולדקנופף, העתק של שער בית כנסת העתיק במקום שעובר הליך שחזור בימים אלה, ואמר לשר שהוא מקווה בקרוב כבר להעניק לו את המפתח למקום.

רובע "נחלים" הינו רובע המתוכנן כולו בשיטת "תכנן ובנה" ועתיד לכלול כ-1,650 יחידות דיור מתוכן מעל ל-700 דירות במסלול 'דירה בהנחה', וכמחצית מתוכן יועדו לבני מקום מהעיר קצרין.

החברות היזמיות בראזני ואבני דרך יבצעו אחראיות על התכנון, עבודות הפיתוח והבניה וכל זאת בטווח של ארבע שנים בלבד. תמהיל המגורים בשכונה, יהיה מגוון ויכלול בתים צמודי קרקע דו משפחתיים, חלקם משולבי תיירות (צימרים) ובנייני מגורים של 4-5 קומות. על פי התוכניות יוקמו ברובע החדש שיתפרס על פני 343 דונם בתי ספר, גנים ומעונות יום. בשכונה מתוכננים מתחמי מסחר ותעסוקה, כולל מתחם עבודה משותף, ושני בתי מלון וכן מבני ציבור ועשרות דונמים של שטחים פתוחים.

קצרין, בירת הגולן, נוסדה ביולי, 1977 כיישוב עירוני במרחב רמת הגולן, ואף מתהדרת בתואר היישוב הראשון בישראל אשר תוכנן מראש. כיום קצרין מונה מעל ל-9000 תושבים. עם הגירה חיובית של 2700 תושבים בשמונה שנים. בקצרין יש 18 גני ילדים, שני בתי ספר ייסודים ושני תיכונים. קצרין הפכה בשנים האחרונות למקום אטרקטיבי למשפחות צעירות המבקשות לברוח מהרעש הסואן של המרכז ומחפשות את המקום שמכיל את השילוב המושלם בין כפריות לעירוניות.

תגובה אחת ל: "קצרין על המפה: הונחה אבן הפינה להרחבת ההתיישבות בגולן"

  1. סוף סוף שר שגם גואג לבניה בפועל ולא רק דיבורים

כתיבת תגובה