ריזל בדרכים: ניסאן אקס-טרייל החדש

מיוחד לביזנעסופ"ש • מכונית טובה, מבית טוב, עם צריכת דלק פנטסטית – אבל עוד כמה ס"מ בתא הנוסעים היו מועילים • מנדי ריזל יצא לדרך עם ניסאן אקס-טרייל החדשה וחזר עם תוצאות • כל הפרטים ממבחן הדרכים

ניסאן אקס טרייל. משופרת ומאובזרת

ניסאן אקס-טרייל, בדור החדש שהגיע ארצה לפני 11 חודשים, פיתח ציפיות. לפחות עבורי. בדור הקודם, שפורסם לפני שנה וחודשיים די פרגנו לו. הדור הנוכחי השתפר רק במעט, בעיקר בתחום הבטיחות. זה נושא שלא מייחסים לו חשיבות רבה במגזר החרדי, בעולם הרכב, אבל הוא – במובן מסוים – אולי החשוב מכל.

למבחן קיבלנו את גרסת ה-Tekna, הבכירה מבין 2, עם מנוע בנפח 1.6 סמ"ק דיזל. יש גם מנוע חזק יותר, בנפח 2.0 סמ"ק.

box

המכונית הזו עברה שדרוג עיצובי נחמד: אזור הגריל הורחב וקבל מראה מרשים יותר כאשר הפגוש שמתחתיו מתאפיין בעיצוב דומה. הפנסים נמתחו מעט. העיצוב החדש כולל שימוש נרחב בהרבה בצבע המרכב של הרכב, עם פלסטיק שחור וגלוי בגימור מבריק, חדש ומתוחכם.

משני צדיה של השבכה הקדמית מותקנות היחידות החדשות של הפנסים הראשיים.

רמת הגימור  Tekna מצוידת בפנסי LED מלאים שבהם האלומה הנמוכה כוללת כעת מערכת תאורה קדמית  עוקבת, כלומר: המערכת פועלת כתאורת פנייה דינמית, בהתאם למהירות הנסיעה ופקודות ההיגוי. "זהו השימוש הראשון במערכת AFS בדגמים של ניסאן באירופה, כמו כן פנסי הערפל וחיישני החנייה הקדמיים שופרו", אומרים ב'קרסו מוטורס', היבואנית.

בחלקה האחורי של הניסאן החדשה, הפגוש עוצב מחדש. הפנסים האחוריים מצוידים בתאורת LED מלאה, בעוד שחיישני החנייה שופרו, בדומה לאלו שבחזית הרכב. מהצד נוספו פסי כרום.

יש פה גם חישוקי מגנזיום, גג נפתח ומושבי עור עם חימום. באבזור הפנימי: הגה קטום למטה, עם קרוז קונטרול, לימיט, האנד-ברקס חשמלי והנעה ללא מפתח וכן חימום הגה. סביב מערכת המולטימדיה, יש עומס מתגים, שמקשים על תפעולה. היא לא דוברת עברית מלאה ויש בה, בין היתר, 'ווייז' ו'פנגו'. מערכת המיזוג מפוצלת וליושבים בשורה השנייה יש פתחי אוורור. יש חלונות כהים מאחור – ומי כמו הורים לילדים יודעים כמה הדבר חשוב להגנה עליהם מפני החמה היוקדת.

בדור החדש מתאפשרת פתיחת תא המטען נעשית אוטומטית, באמצעות לחיצה קלה על הידית – או באמצעות מצג סמוך לנהג. סגירת הדלת נעשית באמצעות אותו מתג, או באמצעות לחימה על מתג הקבוע בדלת עצמה.

החלק האחורי עוצב מחדש

המנוע, כאמור 1.6 דיזל עם 130 כ"ס, רועש למדי. הטרטור הלא נעים שלו חודר גם לתא הנוסעים. הוא סובל מהשעיה קטנה בהאצות, אבל בשרני למדי ועובד למעלה מהמצופה. למרות שהמכונית חסכונית יחסית בדרך, ניתן לחסוך עוד יותר באמצעות לחיצה על כפתור Eco.

עם מרווח גחון של 21 ס"מ, בטח תשמחו להפנות את ההגה גם לשטח קל. 4X4 תקבלו רק בגרסת המנוע החזק יותר, 2.0 סמ"ק.

מבחינת מקום: הנוסע שלצד הנהג סובל מעט מצפיפות. השורה השנייה מרווחת יחסית ל-3 נוסעים, בזכות תעלת הינע די קטנה. למרות ששורת מושבים זו נעה על מסילה (2;1), השורה השלישית צפופה מאוד ולא נעימה לנסיעה ארוכה. תא המטען קטן – כמו בכל מיני וואן – כאשר כל המושבים פתוחים. הוא גדול ב-7 ליטרים מהאאוטלנדר שפורסמה כאן בשבוע שעבר. זאת, למרות שינוי קל מאוד של 50 מ"מ באורכו של הדור החדש של האקס-טרייל, שעומד כעת על 4,690 מ"מ מפגוש לפגוש.

צפיפות קלה במושבים מאחורי הנהג. אקס טרייל

באבזור הבטיחות: התראת שטח מת (נורה כתומר בתוך תא הנוסעים ולא על המראה) הצגת התמרורים על מחשב הדרך צבעוני לא עבדה.

אקסטרייל נוספו טכנולוגיות חדשות, כמו טכנולוגיית Rear Cross Traffic Alert אשר מצמצמת את הסכנה של פגיעות במהירות נמוכה ביציאה מחנייה בנסיעה לאחור, זמינה עכשיו לראשונה. אם הנהג מנסה לנסוע לאחור בזמן שמתגלה רכב מתקרב, המערכת מפיקה התראה חזותית וקולית. מערכות בטיחות נוספות מוצעות כסטנדרט ברמת הגימור Tekna  וכוללות מערכת עזר לחנייה אוטומטית, מערכת התרעה על עייפות נהג, מערכת לזיהוי תנועה חוצה מאחור ומערכת בטיחות לזיהוי עצמים נעים 360°.

צריכת הדלק עמדה על ליטר דלק אחד לכל 14 ק"מ של נסיעה משולבת.

לסיכום: מכונית טובה, מבית טוב, עם צריכת דלק פנטסטית – אולי הטובה ביותר בקטגוריית המיני-וואנים אחרי טויוטה פריוס + ההיברידית, אבל עוד כמה ס"מ בתא הנוסעים היו מועילים.

נתונים

מחיר: החל 164,990

מנוע: 1600 סמ"ק טורבו, 130 כ"ס

מומנט: 32.6 קג"מ ב-1750 סל"ד

מ-0 ל-100: 11.4 שניות

בסיס גלגלים: 2,705 מ"מ

מרווח גחון: 21 ס"מ

נפח תא מטען: 135 ליטר בלבד

צריכת דלק: 1 ל-14

דרגת זיהום אוויר: 11

6  כריות אוויר

side
inner

כתיבת תגובה