רפורמת התח"צ: "למה שהפריפריה תממן את תל אביב?"

סגן השר במשרד התחבורה ח״כ אורי מקלב בוועדת הכלכלה: "לא יעלה על הדעת שתושבי הפריפריה יממנו את הנסיעות בתחבורה הציבורית בתל אביב" | לדבריו, "הרפורמה הנוכחית אינה מעודדת מעבר מרכב פרטי לתחבורה הציבורית. הרפורמה הזו פגעה בנוסעים רבים ונתקן אותה"

ח"כ דוד ביטן וסגן השר אורי מקלב בדיון ועדת הכלכלה ברפורמת התח"צ | באדיבות המצלם

"הממשל הקודם רצה להעביר נוסעים מהרכבת לאוטובוסים. זאת לאור המחסור בקרונות ואוטובוסים. להביא קרונות זה כמה שנים, אנחנו פועלים כעת להביא לפתרון כולל בנושא האוטובוסים, זה משימה לאומית להתגבר על משבר הנהגים. לצערינו הורדת ההנחה בערך הצבור פגעה בנוסעים המזדמנים", כך אמר הבוקר סגן השר במשרד התחבורה חבר הכנסת אורי מקלב בדיון שקיימה ועדת הכלכלה בנושא רפורמת התח"צ שיזמה השרה הקודמת, מיכאלי.

את הדיון כינסה ועדת הכלכלה בראשות ח"כ דוד ביטן במטרה לדון ברפורמת מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית. סגן השר מקלב הציג את המדיניות החדשה של המשרד בנושא, ואמר כי "דעתנו היא שצריך לשנות את הרפורמה, נכון שיש בה צדדים טובים ולכן לא נבטל אותה, אלא נשנה אותה. אנשים שהיו משלמים מאות שקלים, משלמים היום 220 שקלים שזו הנחה משמעותית".

250/200 סייד בר + קובייה

יו"ר ועדת הכלכלה דוד ביטן אמר בדיון על רפורמת המחירים בתח"צ, כי "הוועדה מבקשת לבחון הורדת גיל הפטור מתשלום ל-67 ולאפשר כרטיס חופשי חודשי משולב"

ח"כ מיכאל ביטון – מי שכיהן כיו"ר ועדת הכלכלה הקודם – קרא בישיבת הוועדה להוריד את גיל הפטור מתשלום והסביר: "הערך הצבור פגע ב-40% מהאוכלוסיה ובמקומו נתנו הטבה ל-5% שהם בני 75 ומעלה".

נציג האוצר בוועדה ציין, כי הרפורמה לא הובילה לעלייה בהכנסות המדינה.

ואילו מנהל רשות התח"צ אמר בדיון, כי "יש נתונים רק מנובמבר וזה לא מספיק בשביל לראות מגמות".

סן השר במשרד התחבורה אורי מקלב ציין, כי שרת התחבורה, מירי רגב, ביקשה לבחון את הנושא. "עמדתנו היא שהפריפריה לא צריכה להיפגע, לא יעלה עלה דעת שאנשי הפריפריה יממנו את אנשי תל אביב, הרפורמה צריכה להיטיב עם כולם ככל האפשר".

סגן השר אמר עוד בישיבת ועדת הכלכלה, כי "האיזון היה החופשי חודשי, אבל יש אזורים שלמים בהם יש פגיעה ממשית. במקומות האלה צריך להחזיר את ההנחה לפריפריה, לאותם מקומות בהם הייתה פגיעה. מדיניות המשרד הייתה תמיד להביא עוד משתמשים לתחבורה הציבורית והרפורמה הזו נוגדת זאת היא אינה מעודדת מעבר מרכב פרטי לתחבורה הציבורית, אנחנו חייבים לתמרץ נוסעים מזדמנים בדימונה, בביתר עלית ובתל אביב".

הדברים נמסרו בהמשך גם מפי שרת התחבורה עצמה, מירי רגב, שפרסמה הודעה במהלך הבוקר, כי "עם כניסתה לתפקיד הנחתה השרה רגב את רשות התחבורה הציבורית לבחון את רפורמת התעריפים בתחבורה הציבורית. השרה תתנגד לכל רפורמה אשר פוגעת בעיקר בפריפריה. לא יתכן כי תושבי הפריפריה יממנו את תושבי תל אביב רבתי".

870/135 ליינר ארטקל

כמו כן לקראת הדיון בוועדת כלכלה, עדכנה השרה את יו"ר הוועדה כי הנושא בבחינה במשרדה, ולאחריה יוגשו המסקנות שלא יאפשרו פגיעה בציבור בפריפריה או כל ציבור אחר בו הרפורמה הקיימת פגעה.

לאחר המלצות משרד התחבורה, השרה תקבל את ההחלטות אשר יהיו לטובת כלל אזרחי ישראל במטרה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית – נמסר ממשרד התחבורה.

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה