רציפות הפעילות האווירית תישמר: חברות התעופה יבוטחו

בדיון שהיה סגור לציבור אישרה ועדת הכספים את בקשת החשב הכללי באוצר להעמיד מסגרת ערבות מדינה בסך של 6 מיליארד דולר עבור מתן ביטוח כנגד סיכוני מלחמה לחברות התעופה הישראליות || מסגרת ערבות המדינה תאפשר להנפיק לחברות התעופה הישראליות פוליסות ביטוח כנגד סיכוני מלחמה | הפוליסות יונפקו בפועל על ידי 'ענבל'

לוח טיסות בנתב"ג | צילום: 'ביזנעס'

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ה') את בקשת החשב הכללי, יהלי רוטנברג, להעמיד מסגרת ערבות מדינה בסך של 6 מיליארד דולר עבור מתן ביטוח כנגד סיכוני מלחמה לחברות התעופה הישראליות, זאת בהתאם להנחיית שר האוצר, בצלאל סמוטריץ'.

מסגרת ערבות המדינה נועדה על מנת לאפשר להנפיק לחברות התעופה הישראליות פוליסות ביטוח כנגד סיכוני מלחמה, ובכך להבטיח את רציפות הפעילות האווירית במדינת ישראל.

פוליסות הביטוח יונפקו בפועל על ידי ענבל חברה לביטוח בע"מ ובכפוף לכך שהביטוח שברשות חברות התעופה הישראליות כעת יבוטל או יצומצם לעניין סיכוני מלחמה באזור הגיאוגרפי של מדינת ישראל.

אגף החשב הכללי עוקב באופן שוטף אחר התפתחות המלחמה והשפעתה על המשק, ויפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו להבטיח, בין השאר, את רציפות פעילותן של התשתיות החיוניות במדינת ישראל.

כתיבת תגובה