שוק הגלידות והסורבטים העולמי ייהנה מהפיתוח הישראלי

פריצת דרך: לראשונה בעולם, בתערוכת IFT שיקגו ביולי 2024 תוצג המהפכה העולמית להפחתת סוכר טבעית שמובילה בטר ג'וס גם בשוק הגלידות והסורבטים הפירותיים העולמי | חברת הפוד-טק הישראלית, שקיבלה לאחרונה את אישור ה- GRAS, מרחיבה את פיתוחה הטכנולוגי הבלעדי ותספק פתרונות גם לרשתות גלידה וליצרני גלידות וסורבטים בארצות הברית

גלידות, סורבטים | צילום: שאטרסטוק

גלידות פירות וסורבטים נתפסים בדרך כלל כמרעננים ותמימים והם מועשרים בטוב הטבעי של פירות אמיתיים. במציאות, החיסרון בסורבטים הוא תכולת הסוכר הגבוהה שלהם באופן טבעי. חברת הפודטק הישראלית בטר ג'וס (Better Juice) ממשיכה בהצגת הישגים מרשימים בכל הקשור לענף הפודטק העולמי: החברה התאימה בהצלחה את הטכנולוגיה המוגנת בפטנט שלה לעיבוד רכזי פירות ופרי מרוסק, המהווים את הרכיב המרכזי של סורבטים. הסטארט-אפ הפועל מנס ציונה בישראל, כבר מייצר סורבטים במגוון טעמים, כולל תפוח, תפוז ותות, ומפחית את תכולת הסוכר בהם בין -50%-70% ואת הקלוריות ב-40%.

"אפילו מוצרים שטוענים שאין בהם תוספת סוכר עדיין מכילים כ-6% עד 10% סוכר מרכזי מיץ פירות בלבד", מסבירה גלי ירום, מייסדת שותפה ומנכ"לית בטר ג'וס. "המדד הגליקמי של סורבטים בדרך כלל גבוה מזה של גלידה מכיוון שהם מכילים סוכר מהפירות ולא שומן, מה שמוביל לספיגה מהירה יותר של הסוכרים לזרם הדם".

ירום מוסיפה, "הצלחנו ליצור סורבטים טעימים עם אחוז סוכר נמוך כ-2%. הסורבטים שטופלו על ידינו הם בעלי מתיקות עדינה יותר, תוך שהם שומרים היטב על כל הטעמים הפירותיים האופייניים שלהם. בנוסף, יש להם פחות קלוריות ומדד גליקמי נמוך יותר."

הטכנולוגיה האנזימטית פורצת הדרך של בטר ג'וס מבוססת על מיקרואורגניזמים שאינם מהונדסים גנטית, אשר ממירים באופן טבעי את הרכב הסוכרים במיץ הפירות לסיבים בלתי ניתנים לעיכול, זאת מבלי להשפיע על התכולה הטבעית של הוויטמינים, הסיבים התזונתיים והנוטריאנטים שלהם.

בטר ג'וס תספק את פריצת הדרך הטכנולוגית שלה לרשתות גלידה וליצרני גלידות וסורבטים באמצעות יחידות קטנות וקלות לשימוש המכילות את האנזימים המוגנים בפטנט. היצרנים יוכלו להפחית את תכולת הסוכר במוצריהם, כולל גלידות עם פרי, ברמות הרצויות להן עד 80%. בנוסף, יצרני הגלידה יוכלו גם לקבל רכזי סוכר מופחתים מיצרני מיצים אחרים בארצות הברית, המחזיקים בהסכמים עם החברה להתקנת המכשיר להפחתת סוכר במתקניהם.

בטר ג'וס קיבלה לאחרונה את אישור ה- GRAS מה- FDA האמריקאי, המאפשר לה לשווק את מוצריה בארצות הברית. החברה תמסחר תחילה את פתרונה לסורבטים וגלידות בארצות הברית, אך מתכננת להרחיב את פעילותה גם לאירופה ולמדינות נוספות.

ד"ר ערן בלצ'ינסקי מייסד שותף והמנהל הטכנולוגי הראשי בחברה, מוסיף "מהלך זה מדגיש את יכולתנו להרחיב את תחום היישומים שהטכנולוגיה שלנו יכולה לחול עליהם. הפוטנציאל הוא הרבה מעבר למיצי פירות בלבד, ולמעשה ניתן ליישם זאת בכל מוצר המכיל רכיבים אמיתיים של פירות, כגון ריבות וגלילי פירות, שאף הם בתכנון להפחתת סוכר של Better Juice. אנו מביאים בשורה לצרכנים המחפשים באופן מודע להפחית את צריכת הסוכר שלהם, או עם רגישות לסוכר, וזאת מבלי לוותר על ההנאה מהמתוקים הללו".

כתיבת תגובה