שירות לאורחים: רשת המלונות הגרמנית מעוניינת בטעינה חשמלית

זוז פאוור חתמה על מכתב כוונות עם רשת מלונות בגרמניה להקמת תשתית טעינה לרכבים חשמליים במתחמי המלונות כשירות ללקוחותיה | החברה החלה במו"מ לטובת חתימה על הסכם מחייב עם רשת המלונות, המונה כ-35 מלונות 

עמדת טעינה של צ'קראטק | צילום: Chakratec

חברת זוז פאוור (לשעבר צ׳קראטק) מודיעה היום על קבלת מכתב כוונות בלתי-מחייב מאת רשת מלונות בגרמניה, המונה כיום כ-35 המעוניינת להקים תשתית טעינה לרכבים חשמליים במתחמי המלונות, כשירות ללקוחותיה. בכוונת רשת המלונות להקים תשתית טעינה שתכלול גם מטענים מהירים ולכן מעוניינת לעשות שימוש במאיצי הטעינה (Power Booster) שפיתחה זוז פאוור, במקומות בהם רשת החשמל מוגבלת בהספק.

בכוונת הצדדים להיכנס למו"מ לטובת הגעה להסכם מחייב, על בסיס העקרונות הבאים. רשת המלונות תתיר ל-ZOOZ להקים את תשתית הטעינה בכל המלונות שהיא מפעילה בגרמניה (כולל אלו שיצטרפו בעתיד לרשת).

במקומות שבהם רשת החשמל לא מאפשרת תשתית טעינה מהירה, תשקל (כתלות בכדאיות הכלכלית) התקנת מאיץ טעינה (Power Booster) של ZOOZ.

רשת המלונות לא תבצע השקעה בעצמה בהקמת התשתית אך מתחייבת לאפשר הקמת התשתית והפעלה שלה למשך 15 שנה, כולל מתן גישה חופשית (גם לציבור שאינו לקוח של המלון) לתשתית הטעינה. בתמורה רשת המלונות תקבל 1% מההכנסות מטעינת רכבים חשמליים.

באחריות ZOOZ (ושותפיה המקומיים) ביצוע סקר מקיף באתרי רשת המלונות, תכנון הקמת והפעלת תשתית הטעינה בתמהיל (טעינה איטית / מהירה) שאפשרי מבחינה טכנית וכלכלית.
כמו כן באחריות ZOOZ, ועל בסיס מכתב כוונות זה, חיבור השותף / גורם מממן שישא בהשקעה הנדרשת לטובת הקמת והפעלת התשתית.

על בסיס העקרונות הנ"ל הצדדים מתכוונים להכנס למו"מ על הסכם מפורט ומחייב, בכוונה לסכם אותו בתקופה הקרובה, אך בכל מקרה לא יאוחר מסוף 2022.

 

הלוגו של זוז פאוור

 

זוז פאוור (לשעבר צ׳קראטק) מפתחת ומשווקת מערכות אגירת אנרגיה קינטית המאפשרות הטענה אולטרה-מהירה של רכב חשמלי, גם במקומות בהם תשתית רשת החשמל חלשה ומוגבלת בהספק.

המוצר שפיתחה החברה מבוסס על טכנולוגיה ייחודית ומוגנת בפטנטים, לאגירת אנרגיה קינטית בגלגלי תנופה.

מוצר זה מאפשר פתרון לחסם המרכזי של מהפיכת הרכב החשמלי – תשתית החשמל הקיימת שאינה מאפשרת הקמת תשתית רחבה לטעינה אולטרה-מהירה (פחות מ-15 דקות לטעינה).

מתוך פער זה נובעת "חרדת הטווח", חשש בעלי הרכבים שלא יצליחו לעשות שימוש ברכבם בנסיעות לטווח בינוני וארוך, לאור מגבלת הטווח של סוללת הרכב ומשך הזמן הארוך הנדרש לטעינת הסוללה.

הפתרון של ZOOZ, מאפשר הקמת נקודות טעינה אולטרה-מהירה, גם במיקומים בהם רשת החשמל לא מסוגלת לספק את ההספק הנדרש ובכך מביא בשורה חדשה לשוק, כפתרון "ירוק", אמין ובטוח, שהינו בעל עלות כוללת נמוכה משמעותית מפתרונות מתחרים, מבוססי סוללות.

כתיבת תגובה