שלג בירושלים: מזג האוויר הביא לשבירת שיא צריכת החשמל

מזג האוויר הסוער, העוטף בשעות אלו את הרי המרכז, הצפון ואת ירושלים במעטפת לבנה, הביא לשבירת שיא בצריכת החשמל • צריכת החשמל עומדת כעת על למעלה מ- 13058 מגה וואט

הרכבת הקלה לצד המעטה הלבן בחורף 2013 | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת החשמל הודיעה כי נשבר שיא חדש בצריכת החשמל והוא עומד כעת על 13058 מגה וואט. זאת, בשל מזג האוויר הסוער והקר במיוחד השורר בכל רחבי הארץ.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

על פי הודעת חברת החשמל, השיא הקודם נשבר בינואר 2016, אז עמדה צריכת החשמל על 12.624 מגה וואט.

על פי הודעת השרות המטאורולוגי, שעודכנה בשעה 15:00 היום, ירד הלילה  גשם מלווה בסופות רעמים וברד מצפון הארץ ועד צפון הנגב. בדרום הארץ ישרור אובך וקיים חשש לשיטפונות והצפות במקומות המועדים. בפסגות ההרים כולל בירושלים צפוי שלג ורוחות חזקות. במהלך הלילה המשקעים והרוחות יתמעטו ויחלשו בהדרגה.

מחר (ה), יהיה מעונן חלקית עד מעונן והטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. עד הצהריים יתכן גשם קל בעיקר במרכז הארץ ובדרומה ובהרים יוסיפו לנשב רוחות ערות.

בעקבות מזג אוויר הסוער שהחל לפקוד בשעה האחרונה את ירושלים והסביבה, פרסמה המשטרה הנחיות בטיחות  חדשות לנהגים ועדכנה כי במוקדים שונים במרכז העיר ישנם עומסי תנועה עקב מזג האויר הסוער והשוטרים פועלים במוקדים אלו על מנת להכווין את התנועה ולאפשר למשתמשי הדרך להגיע למחוז חפצם.

870/135 ליינר ארטקל

המשטרה קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער. כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

עוד נכתב בהוראות המשטרה, כי אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט

בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש; יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים; יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג; יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם; יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע”י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת הנהיגה ברכב: יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות; יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה; כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים; יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד; שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

במצב של הצטברות שלג על הציר: נהיגה על שלג שנערם מהווה סכנה לנהג וליתר משתמשי הדרך בשל סכנת החלקה. יש להימנע מנסיעה על ציר מושלג ובכל מקרה לנהוג במהירות נמוכה שתאפשר זמן תגובה סביר לנהג, להימנע מעצירות פתע ולשמור מרחק מהרכב שמלפנים; בתנאי ראות קשים במיוחד בשל מזג האוויר הסוער או תקלה ברכב – יש להימנע מנהיגה ובמידת הצורך לעצור בצד הדרך במקום בטוח; שלג שנערם מושך אליו אזרחים רבים ובפרט ילדים – על כן, יש לוודא כי בכל מקרה ננקטים כלל אמצעי הזהירות והבטיחות בדרכים ובכלל, בכדי למנוע היפגעות מכלל גורמי הסיכון הקיימים במזג האוויר הסוער; בכל מצב חירום בדרכים ובכלל – יש להתקשר בהקדם למוקד 100 של משטרת ישראל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה