שלמו על 'וי כחול' || מעכשיו: שירותי פרימיום בפייסבוק – בתשלום

חברת מטא הודיעה כי עבור וי כחול ישלמו המשתמשים 12 דולר בחודש, ומשתמשי אייפון ישלמו 15 דולר | המהלך מתחיל בניו זילנד ובאוסטרליה, אך הוא צפוי להגיע למדינות נוספות בהמשך | צוקרברג הכריז על המהלך לאחר שאילון מאסק, הבעלים של טוויטר, הטמיע את מנוי הפריממיום בטוויטר לפני כשלושה חודשים

מרכז הנתונים של פייסבוק באסיה | צילומסך מתוך עמוד הפייסבוק של מארק צוקרברג

לפי הפרסומים האחרונים, משתמשי אינסטגרם ופייסבוק יוכלו כעת לשלם עבור ה-"וי הכחול" הנחשק כך הודיעה META. ה-וי הכחול יעלה 12$ בחודש למשתמשים בגרסת הדפדפן ו-15$ למשתמשי אייפון. בתור התחלה יבחנו את המהלך הזה בניו זילנד ובאוסטרליה.

מארק צוקרברג, מנכ"ל Meta, הסביר שהמהלך ישפר את האבטחה והאותנטיות באפליקציות המדיה החברתית. המהלך מגיע לאחר שאילון מאסק, הבעלים של טוויטר, הטמיע את מנוי הפרימיום Twitter Blue בנובמבר 2022.

התגים הכחולים הללו שימשו ככלי אימות לחשבונות בעלי פרופיל גבוה כדי לציין את האותנטיות שלהם. המנוי יעניק למשתמשים משלמים תג כחול, הגברת הנראות של הפוסטים שלהם, הגנה מפני מתחזים וגישה קלה יותר לשירות לקוחות, כך ציינו בחברת מטה באתר שלהם.

מארק צוקרברג. צילום ארכיון: Frederic Legrand – COMEO | שאטרסטוק

בחברת אבטחת המידע ESET מתייחסים למהלך ואומרים כי "הצעת אבטחה משופרת תמורת תשלום עשויה לסלול את הדרך לדור הבא של תשלום עבור הגנה כברירת מחדל באפליקציות שלנו.

"מאז ש-Twitter הסירה אימות דו-שלבי של SMS עבור חשבונות חינמיים שאינם מאומתים בטוויטר, נראה כי Meta עוקבת ביעילות אחר המהלך.

"בשל האבטחה וההגנה המוגבלת מאוד, הונאות כמו התחזות לחשבון נפוצות ברשתות החברתיות וגורמות לכאב ראש גם למשתמש אבל גם לחברה עצמה.

"עם זאת, הדרך שבה Meta מציעה להתגבר על הבעיה היא על ידי בקשת זיהוי נושא ממשלתי בתמורה לתג האימות. למרות שבמבט ראשון זה נשמע כמו אמצעי בטיחות, זה גורם לבעיות פוטנציאליות נוספות מכיוון שהנתונים המוחזקים האלה יזדקקו לאבטחה חזקה במיוחד בגלל הלחצים הנוספים של תוקפים שרוצים לשים עליהם את ידם.

"בנוסף, זה לא אומר איך זה יפסיק את ההתחזות בפייסבוק ובאינסטגרם עבור רמאים שיוצרים חשבון ולא בוחרים לשלם עבור אימות. כפי שזה נראה כעת, המודל הזה מצביע על כך שכסף הוא לב ליבו של המהלך ואת הצעת האבטחה המשופרת כתוספת בתשלום לקראת המבנה החדש, אך כיצד הצעת האבטחה המשופרת באמת עובדת בשטח, עוד נותר לראות".

כתיבת תגובה