שר השיכון בפועל חוזר למשרד השיכון כסגן שר

אחרי שניהל את המשרד בשלט רחוק על ידי שדרת יועציו שלא נטשה את לשכת השר אף לרגע, ליצמן יחזור לכהן כסגן שר השיכון תחת השר איציק כהן מש”ס ששודרג גם לשר במשרד האוצר – רק כדי לפנות את המשרה • המשחק האקרובטי עם ש”ס מגיע לאחר שליצמן סירב להתחייב ל’כחול לבן’ כי יחייב את נתניהו לקיים רוטציה עם גנץ, בתמורה לתפקיד סגן השר • המינויים אושרו אחה”צ בממשלה

ליצמן וכהן בכנסת | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

משרד השיכון יישאר בידיים חרדיות: שר השיכון בתואר יהיה סגן השר איציק כהן ממשרד האוצר שישודרג למשרת שר, וכך יוכל ליצמן לשוב למשרד השיכון כסגן שר, לאחר שהתפטר מהממשלה במחאה על אי פתיחת בתי הכנסת בחגי ישראל החלים בחודש תשרי. ליצמן מעדיף שלא לכהן כשר כדי לא לשוב ולהיות חלק מהממשלה.

ההסדר בין ליצמן לש”ס שמפנה ממכסת סגני השרים של ‘הליכוד’ את התפקיד, מגיעה לאחר שהשותפה השנייה להנהגת הקואליציה, ‘כחול לבן’ סירבה לבקשת ליצמן להעניק לה את תפקיד סגן השר מטעמה. זאת, בעקבות סירובו של ליצמן להתחייב ל’כחול לבן’ כי יעמוד על קיום הרוטציה בין גנץ לנתניהו.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הדיל נרקם בין ליצמן לדרעי באישון הלילה האחרון, שבין ראשון לשני, ובשעה מאוחרת מאוד למדו בכירי יהדות התורה על העסקה שנרקמה – מהתקשורת. הדבר הוביל לקולות מחאה בתוככי יהדות התורה, הסיעה המאוחדת בראשות ליצמן (מטעם אגודת ישראל) עם דגל התורה (כשהבכיר בסיעה הוא משה גפני, שאף הוא לא עודכן על המהלך) שכזכור, לא עודכנה גם על ההתפטרות בערב החגים.

בתקופה האחרונה ניהלה צמרת לשכת שר השיכון המתפטר ליצמן, את הלשכה, בהיעדרו. גם תלונות קנטרניות לנציבות שירות המדינה זכו לתגובות כי הדבר מתנהל על פי חוק. עתה יוכל לחזור ליצמן באופן רשמי למשרד, גם אם כסגן שר, אך במעמד שר בפועל. מקורביו של ליצמן חיפשו זמן רב את הדמות שתמונה לשר השיכון מבלי שתתערב בנעשה במשרד ודומה שכהן, ידידו של ליצמן עוד מימי ועדת הכספים, הוא הדמות האולטימטיבית לכך.

870/135 ליינר ארטקל 3

מינויים של כהן וליצמן, לשר ולסגן שר בהתאמה, טעון אישור של הממשלה והוא אושר בשעות הצהריים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה