שר התחבורה: הרכבת לירושלים תפתח בחג סוכות

האם שר התחבורה ישראל כץ אוהב את החגים? אחרי שהבטיח לנו שהרכבת תופעל לחג הפסח, היום הוא מבטיח את פעילותה בחג הסוכות. עוד הבטיח השר כי כניסת הנמלים החדשים תביא להוזלת מחירי הסחורות

שר התחבורה ישראל כץ בנסיעת המבחן של קו הרכבת ירושלים תל אביב | צילום: הדס פרוש, פלאש 90.

שר התחבורה ישראל כץ התייחס היום (ג) למהפכת התשתיות בישראל. בוועידת התשתיות השביעית של 'מידע כנסים' הציג כץ את החזון שלו: "זה או שאלטר או תחרות- אין דברים באמצע . יהיו בישראל 4 נמלים עם תחרות מדהימה שלא רק שתוסיף עובדים ושטחי נמל. התחרות תוזיל את מחירי הסחורות, תתרום לצמיחה כלכלית, שירות אמין ויותר טוב, זמן פריקת אונייה מהירה ולא היה מצב יותר שבו אנייה אחרי שבועיים יוצאת חצי ריקה"

"בתשתיות המהפכה הגדולה היא לפנות לחברות גדולות בכל העולם, להיכנס לישראל, היה ברור שזה יפתח את החברות הישראליות ויעשיר אותה מבחינה מקצועית" הוסיף כץ. "ראייה לכך שחברות ישראליות השתלבו במכרזים לצד חברות בינ"ל והנה עובדה שאני לא מכיר מהנדסים מובטלים ומי שמרוויח זה אזרחי ישראל".

apps-box

"השילוב עם חברות זרות מעשיר את החברות הישראליות. הראייה אין מהנדסים מובטלים. כשהגעתי למשרד מצאתי מדיניות של קבעון "לא כלכלי אמרו לי", הוכחתי שככה הדברים עובדים בכל העולם ופיתוח תשתיות עובדת יחד עם ביטחון ובריאות עוד הוסיף: "נוציא לדרך שני קווים נוספים של רכבת קלה. הרכבת לירושלים תפתח בחג סוכות"

כץ סיפר כי משנכנס לתפקידו במשרד התחבורה מצא שם קיבעון שהיה מנומק בנימוקים כלכלים "כל פרויקט נשלל על ידי משרד האוצר בתואנה שלא כדאי, לא כלכלי – שאף אחד לא ייסע ברכבת בדימונה. לקחנו החלטה והוצאנו עשרות פרויקטי תשתיות לדרך והוכחתי למשרד האוצר שככה עובדים בכל העולם תשתיות יחד עם בטחון ובריאות" סיים.

side
inner

כתיבת תגובה