שש שנים אחרי שברח לרומניה, הוסגר בעלי בי”ס לנהיגה

6 שנים אחרי שנמלט לרומניה: בעל רשת בתי ספר לנהיגה, המואשם בהעלמות מס של מיליוני שקלים, הוסגר והובא למעצר | במשך תקופה ארוכה, ניהל משרד המשפטים הליכי הסגרה בעניינו דרך האינטרפול | לפי כתב האישום, בעלי ביה”ס לנהיגה השמיט הכנסות בסכום כולל של כ-22.5 מיליון ₪

עונש מאסר | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

יצחק אברהם מקיסריה, בעל רשת בתי הספר לנהיגה “איציק אברהם” אשר הפעילה 14 סניפים ברחבי הארץ, הובא היום (ד’) בפני שופט בית משפט השלום בנצרת, לאחר שהוסגר לישראל מרומניה במהלך הלילה. אברהם נמלט מהארץ ביוני 2016, זמן קצר לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בשורה של עבירות על פקודת מס הכנסה.

במשך תקופה ארוכה, ניהל משרד המשפטים הליכי הסגרה בעניינו דרך האינטרפול, לאחר שאותר על ידי נציג המשטרה ברומניה. הלילה הובא לארץ בליווי של שני חוקרים מפקיד שומה חקירות חיפה והצפון, אשר ניהל את החקירה בעניינו. עם הגעתו לארץ, כאמור, הובא בפני שופט אשר הורה על חידוש ההליכים בעניינו והאריך את מעצרו עד יום שני.

במאי 2016 הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום נגד אברהם בגין השמטת הכנסות בסכום כולל של כ-22.5 מיליון ₪ הנובעים מהכנסות של רשת “איציק אברהם” בשנים 2007 – 2013.

על פי כתב האישום, אברהם ניהל את רשת בתי הספר שבבעלותו באמצעות שתי תוכנות מחשב נפרדות. האחת, “סיוון”, שימשה לרישום ההכנסות שלא דווחו למס הכנסה, והשנייה, “חשבשבת”, שימשה בין היתר כבסיס לדיווחיו למס הכנסה. ההכנסות הלא-מדווחות אף לא נרשמו בספרי הנהלת החשבונות של הרשת וברשומות החשבונאיות.

בנוסף, מואשם אברהם כי לאורך השנים 2007 – 2013 שילם ל-15 ממורי הנהיגה שהעסיק שכר נוסף על זה שנרשם בתלוש השכר שלהם. בגין שכר זה, ששולם במזומן, לא ניכה הנאשם מס במקור ולא דיווח לרשויות המס.

כמו כן מואשם בעלי ביה”ס כי הסווה את היקף נכסיו האמיתי באמצעות מגוון פעולות לא חוקיות. על פי כתב האישום הוא הגיש הצהרת הון שלפיה לווה מאמו סכום של 1.5 מיליון ₪. לפי כתב האישום, הצהרה זו אינה נכונה ומדובר בניסיון להסוות את העובדה כי מדובר בכספים של הנאשם.

עוד מצוין בכתב האישום כי בשנת 2010 רכש אברהם מקרקעין בקיבוץ מרחביה בסכום של כ-609 אלף ₪, אותם רשם על שם אמו על מנת להסוות את הרכישה, אשר עליה לא הצהיר בהצהרת ההון שלו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה