תביעת המיליארד: ברודקום VS. פולקסוואגן

ענקית השבבים תובעת בלמעלה ממיליארד דולר את יצרנית הרכב הגרמנית בטענה כי עשתה שימוש ב-18 פטנטים שלה לצורך ייצור מערכות ניווט ובידור • מאיימת: נדרוש מבית המשפט צווי מניעה לייצור דגמי פולקסוואגן, אאודי ופורשה

פרסומת של אאודי סמוך למרכז הפיתוח של ברודקום בהרצליה | צילום: ויקיפדיה

יצרנית השבבים האמריקאית, שחלק ממרכזי הפיתוח שלה פועלים בישראל, תובעת את יצרנית הרכב הגרמנית פולקסוואגן בלמעלה ממיליארד דולר. כך דווח אמש במגזין הגרמני דר שפיגל.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

על פי הדיווח, במסגרת התביעה שהגישה ענקית השבבים נגד יצרנית הרכב הגרמנית, היא טוענת כי האחרונה השתמשה ב- 18 פטנטים רשומים של מוליכים למחצה של ברודקום לייצור מערכות ניווט ובידור בכמה ממכוניותיה.

עוד דווח, כי במסגרת ההליכים המשפטיים מאיימת ברודקום לדרוש מבתי משפט לפטנטים בערים מנהיים ומונסטר לאסור על ייצור מספר דגמים של החברה, ובכלל זה גם רכבי אאודי ופורשה מצי היוקרה של החברה. "פולקסוואגן בחנה את התביעה ונקטה בצעדים הנחוצים על מנת להגן על האינטרסים המשפטיים שלה", אישר דובר רשמי מטעם יצרנית הרכב הגרמנית את דבר קיומה של התביעה.

מוקדם יותר השנה פתחה ברודקום בהליכים משפטיים נגד טויוטה ופנסוניק, אף הם בשל הפרת קניין רוחני ושימוש בפטנטים בלעדיים שלה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה