תקדים? אכיפת הבניה הגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות

היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה ביצעה הלילה שני מבצעי אכיפה במסגרתם נהרסו עשרים מבנים בלתי חוקיים ■ כל המבנים היו בשלבי בנייה לפני אכלוס ■ זהו מבצע האכיפה הגדול ביותר בשני העשורים האחרונים

צילומים: ארז לביא, אלון לוי, רון ניסטל, איתן ארז ואייל אשר

היום (ג), בשעות הבוקר המוקדמות, בוצע מבצע אכיפה חסר תקדים של היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה להריסת 14 מבנים בלתי חוקיים בכפר קלנדיה, בסמיכות לגדר ההפרדה ובשטחה הריבוני של העיר ירושלים. בשל היקפו של מבצע האכיפה, הגיעו צוותים של היחידה הארצית מכל הארץ לסייע בביצועו.

בשבועות האחרונים נבנו כ-14 מבנים בלתי חוקיים בסמוך לגדר ההפרדה, הצמודה לאזור התעשייה עטרות. חלק מהמבנים נבנו בתחום האסור לבנייה בשל הסמיכות לגדר. היחידה הארצית לאכיפת התכנון והבנייה בשיתוף עם משרד הביטחון פעלה להוצאת צווי הריסה מנהליים למבנים שנבנו שלא כחוק. כלל המבנים היו בשלבי בנייה לפני אכלוס.

jerusalem-box

המבצע, אשר לווה בהפרות סדר, חסימות צירים, וניסיון למניעת ביצוע הצווים, אובטח על ידי כוחות מג”ב של חטיבת בנימין שאפשרו את ביצועו התקין של מבצע האכיפה. כוחות היחידה פעלו בנחישות תוך הקפדה יתרה על אי פגיעה בתשתיות, במבנים ובחקלאות הסובבות את האזור בו נבנו המבנים הבלתי חוקיים וכן שמירה על רכוש תושבי המקום.

במקביל למבצע האכיפה בקלנדיה, לפנות בוקר נערך מבצע נוסף להריסת מבנים נוספים במזרח ירושלים. מבצע זה נערך בשיתוף עיריית ירושלים ובמסגרתו נהרסו שישה מבנים בלתי חוקיים, שטרם אוכלסו ונעשה בהם שימוש.

בחודשים האחרונים ישנם ניסיונות של בניה בלתי חוקית וללא אישורים על קרקע שאינה מיועדת לבניה, בקו התפר בשטחה הריבוני של עיריית ירושלים, כאשר המוקדים הבולטים הם בכפר קלנדיה בצפון ווואלג’ה בדרום העיר. היחידה הארצית תמשיך לאכוף את החוק ולממש את אחריותה בכל הפרה של חוקי התכנון והבניה.

1 2 3

side
inner

כתיבת תגובה