תקלה ב'גוגל' מונעת מאפליקציות באנדרואיד לעלות

בעולם מדווחים כי אפליקציות במערכת ההפעלה אנדרואיד קורסות, והתקלה מתרחשת גם בישראל • בין האפליקציות שקרסו – Gmail, ווייז, יאהו מייל ואמזון • גוגל: "אנו מודעים לבעיה ביישום WebView, הגורמת לאפליקציות מסוימות ב-Android לקרוס. אנו עובדים כדי לאמת במלואו את היקף הבעיה והתיקון נמצא בתהליכי עבודה" • כך תתגברו על התקלה

אנדרואיד | אילוסטרציה: mirtmirt, שטארסטוק

גולשים ברחבי העולם, וגם בישראל, מדווחים הבוקר כי אפליקציות מבית גוגל, כמו שירות המייל של גוגל – Gmail, לצד אפליקציות כמו אמזון, יאהו מייל, דפדפן DuckDuckGo ועוד – אינן פעילות. התקלה פוגעת במכשירי האנדרואיד השונים, והיא מתרחשת בשל Android System WebView, רכיב מערכת שמיועד לאפשר הצגת תוכן אינטרנטי מהרשת. אפליקציות אחרות, המבוססות על אותו רכיב, קורסות עם פתיחתן. גוגל עדכנה כי היא מטפלת בתקלה.

התקלה ב-WebView גרמה שגם אם מתבצע אתחול מחדש של המערכת או התקנה מחדש של האפליקציות, שום דבר לא משתנה.

250/200 סייד בר + קובייה

נציין כי 'גוגל' עדכנה שוב את WebView ו-Chrome ומציעהלהתקין את העדכונים האחרונים לשני היישומים כדי להתגבר על התקלה. לפי פרסום של גוגל, על בעלי האנדרואיד להיכנס לחנות האפליקציות של גוגל (Google Play) > להקליד בשורת החיפוש "WebView" > לבחור באפשרות של "עדכן". לאחר מכן יש לחזור על השלבים גם עבור אפליקציית Google Chrome. נציין כי ב'סמסונג' יעצו לעת עתה, להסיר את התקנת WebView אך הדבר יעניק פתרון זמני בלבד לבעיה.

דובר מטעם חברת Google מסר, כי "תוקנה תקלה הנוגעת ל- WebView אשר גרמה לסגירת מספר אפליקציות במכשירים מבוססי אנדרואיד, בקרב חלק מהמשתמשים. מומלץ לבצע עדכון לאפליקציות Android System WebView ו- Google Chrome באמצעות חנות האפליקציות (Google Play)".

עד כה, דיווח DownDetector, שירות המספק מעקב אחרי הפסקות אינטרנט, על מעל 1,000 דוחות על הפסקת הפעילות של Gmail.

Inner 620/130

תגובה אחת ל: "תקלה ב'גוגל' מונעת מאפליקציות באנדרואיד לעלות"

  1. לא מצליח להתגבר על התקלה

כתיבת תגובה