הכנסות גבוהות בכנסת, משתלם לעבוד במשכן

השכר הממוצע בכנסת, עולה על 20 אלף שקלים בחודש • הממונה על הטקסים מרוויח 70 אלף ש”ח • דו”ח השכר במגזר הציבורי, אינו כולל נתונים אלו

תחפשו שם עבודה. הכנסת | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הטקסים בכנסת שמקור חלקם עוד מירושת השלטון הבריטי שעזב את הארץ לפני יותר מ-70 שנה, נראים לעיתים כנלעגים או כשייכים לתקופות קדומות. סוסים מעוטרים בבדי קטיפה ופרנזים לצד דגלנים ועובדי משמר הכנסת, הלבושים בביגוד מסורתי המקבלים את פני הנשיא בהשבעת הכנסת, זאת עבודה קשה מאוד.

מסתבר שלנהל את כל הטקסים הללו זאת גם עבודה קשה, כך גם אפשר להבין מנתוני השכר של ראשת אגף טקסים ואירועים לשעבר, מירי יכין, שיושבת על דירוג משטרה, והרוויחה בשנה 718,912 שקלים ובחודש 59,909 שקלים. ראש אגף טקסים הנוכחי, עובד כנראה קשה עוד יותר ומרוויח כ-70 אלף שקלים בחודש, שכר שעולה על זה של נשיא המדינה ויו”ר הכנסת.

box

וכך בעוד האזרח הפשוט מתמודד עם נתוני שכר ממוצעים, של קצת יותר מ-10,000 אלף ₪, חגיגות השכר בכנסת שוברות שיאים חדשים. אתר החדשות וואלה! NEWS והתנועה לחופש המידע ביקשו וגם קיבלו את הנתונים הנוגעים למקבלי השכר בכנסת, שאינם כפופים לממונה על השכר במשרד האוצר, אלא נקבעים על ידי מנכ”ל המשכן.

בוואלה אומרים, כי נתוני דוח השכר במגזר הציבורי שמפרסם הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, אינם כוללים את הנתונים של עובדי משכן הכנסת, מבקר המדינה ושכר השופטים. בעקבות כך הם פנו, ביחד עם התנועה לחופש המידע, בבקשה לקבלת המידע. עד כה נשלחו תשובות רק ממשכן הכנסת.

היקף העובדים בכנסת עומד על 773, מתוכם 450 גברים ו-323 נשים – כותבים בוואלה! NEWS. השכר הממוצע בכנסת עומד על יותר מ-21 אלף שקלים בחודש – שכר הגבוה בהרבה מהשכר בשירות המדינה, העומד על 16 אלף שקלים. מהנתונים עולה, כי השכר בכנסת גבוה משמעותית גם מהנורמה במשרדי הממשלה ובמגזר הציבורי בכלל.

Inner article

 

כך, קצין הכנסת, יוסי גריף, מרוויח בשנה 882,622 שקלים , ו-73,551 בחודש. המשנה ליועץ משפטי לכנסת, אתי בנדלר, מרוויחה בשנה 879,638 שקלים, ובחודש 73,303 שקלים. היועץ המשפטי של הכנסת עו”ד איל ינון בדירוג שופטים מרוויח בשנה 856,042 ובחודש 71,336 שקלים.

מנכ”ל הכנסת אלברט סחרוביץ’, בדירוג מנהלים כלליים, מרוויח בשנה 634,686 שקלים ובחודש 52,890 שקלים. מזכירת הכנסת, ירדנה מלר, בדירוג מנהלים כלליים מרוויחה בשנה 609,914 שקלים ובחודש 50,826 שקלים.

עו”ד רחלי אדרי, מנכ”לית התנועה לחופש המידע אומרת בעקבות הנתונים שנחשפו כי “בדומה לדוח הממונה על השכר המתפרסם על ידי משרד האוצר אחת לשנה, טוב תעשה הכנסת אם תדאג לפרסם מידע זה ביוזמתה באתר הכנסת, שכן מידע זה צריך להיות גלוי ונגיש לעיון הציבור”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הכנסות גבוהות בכנסת, משתלם לעבוד במשכן"

  1. אוכלי חינם על חשבונינו
    בושה וחרפה

כתיבת תגובה