השוק רועד: מעל 10 אלפים יח"ד בהגרלת 'מחיר מטרה'

ביום ראשון הבא, אחרי חג הפורים ייפתחו הגרלות על יותר מ-10 אלפים יח"ד ברחבי הארץ | ההגרלה מתרכזת ב-31 יישובים וכ-50% מיחידות הדיור המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, בני ברק, חיפה ועוד | שימו לב: ההרשמה לתשעה ימים בלבד

פרויקט מחיר למשתכן בירושלים | צילום אילוסטרציה: 'ביזנעס'

משלוח מנות פורימי במיוחד לחסרי דיור בכל רחבי הארץ: משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מודיעים על הגרלת ה-10,000 של 'דירה בהנחה'. ביום א' הבא, (20.03.2022) תיפתח להרשמה ההגרלה הראשונה שהינה הגדולה ביותר של דירה בהנחה, במסגרתה יוגרלו 10,028 יחידות דיור ב-31 יישובים ברחבי הארץ. שימו לב: ההרשמה תסתיים ביום ג' (29.03.2022 בשעה 23:59)

תוצאות ההגרלה יימסרו לזוכים במהלך חודש אפריל.

המדובר הוא בתכנית דירה בהנחה, שכוללת 30,000 יחידות דיור בהנחות משמעויות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור שיוגרלו לזכאים בשנה הקרובה, במסגרת תכניות שונות לדיור בר השגה.

בשבוע הבא תיפתח ההרשמה להגרלה בה יוגרלו 1,420 יח"ד בלוד, 1,035 יח"ד בעכו, 860 יח"ד באשדוד, 733 יח"ד בדימונה, 521 יח"ד באופקים, 512 יח"ד בבאר יעקב, 462 יח"ד בירושלים, 409 יח"ד בראשון לציון ועוד.

זו היא למעשה ההגרלה הגדולה ביותר אי פעם שתיפתח להרשמה ובה יהיו מעל 10,000 יחידות דיור, ב-150 פרויקטים הפזורים ב-31 יישובים ברחבי הארץ, ביניהם: ירושלים, ראשון לציון, באר יעקב, אשדוד, אור יהודה, אילת, נתיבות, בית שאן ועוד.

ההגרלה של מחיר מטרה לדירה בהנחה | מקור: משרד הבינוי והשיכון

כ-50% מיחידות הדיור המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, בני ברק, חיפה ועוד.

על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות, ניתן להנפיק את האישור באופן מקוון ללא צורך בהגעה פיזית לסניפים. התהליך מתבצע בסניפים הדיגיטליים של חברות ההרשמה; אלונים, מלגם ועמידר. עלות הנפקת אישור הזכאות לתכניות של 'דירה בהנחה' – 240 ₪.

הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, והאישור תקף לשנה, לפרטים נוספים: https://www.dira.moch.gov.il/

חשוב לציין כי לקראת תום התוקף של אישור הזכאות, ניתן להאריכו ללא תשלום באמצעות האזור האישי באתר ולאחר חתימה על טופס הצהרה.

כמו כן, מוקדי חברות ההרשמה זמינים לשאלות וסיוע בהליך הוצאת תעודת הזכאות במספרים: אלונים *2850 | מילגם *6078 | עמידר *6266

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: ״אחרי הפסקה ארוכה בהגרלות אנחנו חוזרים למדיניות של השר לשעבר משה כחלון ומחזירים הגרלות לדירות בהנחות גדולות לזוגות צעירים מחוסרי דיור. הגרלת ה-10,000 היא הסנונית הראשונה מתוך 30,000 שיהיו בשנת 2022. דירה בהנחה פרושה בכל רחבי ישראל הן באזורי הביקוש והן בפריפריה. אחרי ששיווקנו 100 אלף יחידות דיור תוך חצי שנה, יחד עם היעדים השאפתניים שהצבתי לשנה הקרובה אנו נאפשר לזוגות הצעירים ולמחוסרי הדיור לרכוש קורת גג ולהתחיל לבנות את עתיד משפחתם".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "ההגרלה שתיפתח בשבוע הבא, היא צעד ראשון מבין שורה של צעדים שמקדם המשרד במטרה להציע לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה. אנחנו עובדים מסביב לשעון בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים בכדי ששנת 2022 תהווה שנת מפנה בתחום הדיור, הגענו כבר לשיא שיווקים בשנה שעברה ואני בטוח כי שיאי נוספים יקבעו בשנה הקרובה.״

מנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט אמר כי "מדובר בבשורה של ממש למשפחות ולצעירים. זו הפעימה הראשונה מתוך כ- 30,000 דירות שיוגרלו ברחבי הארץ בהנחות משמעותיות. לצד זה, תמשיך רשות מקרקעי ישראל לפעול להגדלת היצע הקרקעות למגורים ולייצר פתרונות דיור מגוונים לאזרחי ישראל".

מומלץ עבורך

30 תגובות ל: "השוק רועד: מעל 10 אלפים יח"ד בהגרלת 'מחיר מטרה'"

 1. השאלה כמה הון עצמי יצטרכו?
  זה השאלה הכי חשובה מהזוגות אני חושב

 2. אני חושבת שבהגרלות יש לבצע בראש ובראשונה זכות לתושבי העיר לאנשים מבוגרים ששנים על גבי שנים חיים בשער דירה וכל פעם מתגלגלים מחדש משכר דירה והלאה שאחריה לאנשים שאין באפשרותם את האפשרות לקנות דירה ללא העזרה המדינית ולא לאלה שרוצים לקנות על מנת לעשות בזניז ולמרות רווח בבחינת עניין ביתך קודמים והיה ונשאר מכל המכלול דירות יהיה אפשר להציע לאזרחים הגרים מחוץ למקום

 3. אני מעונין בירושלים אני לומד שם

 4. 25 דירות בחיפה

 5. כל הזמן מתמקדים בטפל וזורים לנו חול בעיניים. אז המחיר יורד אך הפרוצדורה נותרה נוקשה. עושים בעיות במשכנתא. משלמים על הדירה צמוד למדד וכך מהר מאד משלימים עוד עשרות אלפי שקלים. יש אגרות שונות שמשלמים. אתם רוצים דיור לכל צעיר תבטלו את המדד לצעירים , תצמידו להם יועץ משכנתא על חשבון המדינה ותקלות עליהם בדרישות המשכנתא ובריביות ואז אולי באמת תהיה כאן קורת גג לכל משפחה צעירה

 6. רוצה בבאר יעקוב

 7. מעונין להשתתף בהגרלה

 8. האם ההגרלות גם למפרי דיור?

 9. מעוניינת ביחידה בירושלים

 10. למה לא מפרסמים נתונים נדרשים ופרקטיים לזוגות: כמה עלות למטר, כמה הון עצמי צריך, כמה זמן התהליך, איך רוצים שיירשמו, כמו עדר? תנו תמונה מדוייקת וברורה, כדי שלא לעבור את כל התהליך שבמילא ארוך, ואחר כך יתברר שלא עומדים בתנאים.
  נקווה שהשר אלקין יקרא זאת ו"ירים את הכפפה", תודה!

 11. אני רוצה להכנס להגרלה

 12. רוצה במעלה אדומים

 13. אני רוצה להשתתף בהגרלה

 14. למי שאין כיסים מרופדים תיזהרו מהתכנית הזאת כמו מאש.
  ריבית הפריים ומדד תשומות הבנייה הולכים לעלות לא מעט בשנים הקרובות, ואם אין לכם מספיק הון עצמי זה עלול להכניס אתכם לבור כלכלי שלא תדעו איך לצאת ממנו.
  אני ממתין לפרויקט שזכיתי בו בשנת 2017 ובינתיים מדד תשומות הבנייה ייקר לי את העסקה במאות אלפי שקלים, והריבית על המשכנתא תגרום לי להחזר הרבה יותר גבוה ממה שתכננתי.

 15. איך נרשמים להגרלה ?

 16. מתי יהיו הגרלות בתל אביב?

 17. שיורידו מדד ותשומות בניה גם ככה כולם נכנסים להגרלות עם חובות אפילו על ההון העצמי.אין טיפת חמלה ככה זה כשהבטן שבעה לא רואים את אנשיי הפריפריה הנמוכה במדינה מכמה שקלים של אנשים שבקושי עוברים את החודש הקבלנים מרווחים המון אבל גם הם כמונו בסוף מתים רק עם השם הטוב ומה שישאירו בעולם הזה אז אם כבר עושים הגרלות אז שיהיו הוגנים כלפיי האנשים שחפצים בכל ליבם לקורת גג!!!
  אני רוצה קורת גג לי ולילדים

 18. ממש הגרלה טובהה

 19. איך נרשמים להגרלה??

 20. אני רוצה להשתתף בהגרלה איך נרשמים להגרלה
  אני רוצה בעפולה

 21. מספסרים באדמות הציבור וגם משלמים על "הזכות" להשתתף והעדר נוהר. איזה יופי.

 22. מעוניינת להירשם לראשון לציון ולבאר יעקב

 23. מעונינת להירשם להגרלה אשמח לדעת איך עושים זאת

 24. לא רואה הבדל גדול בין הבלוף של מחיר למשתכן…הבניה לוקחת שנים וכל הרווח וההנחה מתמוססת. חוץ מזה שמחירי הדירות עלו במאות אלפי שקלים כך שההנחה היא בלוף

 25. כיצד נרשמים?

 26. האם אין תוכנית דירה בהנחה בקרית גת למשפרי דיור ?

 27. כמה אתם מקשקשים כדי שאנשים יקראו את הכתבה. זה מה שלימדו אותכם בקורס עיתונאים? השוק רועד חחחח נעליים וגרביים. הכל עולה. מדד עולה. קבלנים עושקים. זכיתי במחיר למשתכן ואני כבר 5 שנים בתוך זה ועוד לא ראיתי בית. רק משלם ומשלם. המדד עולה. נותנים לנו לבחור קרמיקה של עזה. ברזים של שכם וריצוף של ערב הסעודית

 28. תיזהרו המדינה עובדת עליכם בעיניים.מדדים ריביות משכנתאות .קושרים אותכם למדינה עם שרשראות ברזל.

 29. איך נרשמים

 30. באיזה ישוב יש את הפערים הכי גדולים בין מחיר השוק למחיר למשתכן

כתיבת תגובה