מלבד כינר: חוף נפרד נוסף בכינרת נפתח בימי 'בין הזמנים'

מול ריבוי הנופשים המקפידים על רחצה בהפרדה באזור הצפון: משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת פותחים היום הסדרה זמנית לחוף נוסף לרחצה בהפרדה בכינרת – מקטע 13 בחוף גולן לתקופת 'בין הזמנים' | החוף יהיה פעיל החל מהיום ועד לשבוע האחרון של 'בין הזמנים'

חוף גולן מקטע 13 | צילום: רחפן איגוד ערים כינרת

עם תחילת תקופת 'בין הזמנים', בו יוצא הציבור החרדי לחופשת תלמידי הישיבות ובתום הכנות ועבודות תשתית, פתחו היום משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת – חוף הנוסף לציבור החרדי דתי, ואלו המעוניינים ברחצה נפרדת, בחוף גולן, מקטע 13. כאמור החוף יפעל החל מהיום 8.8.22 ועד ה-27.8.22.

בחוף גולן של איגוד ערים כינרת הוסדרו תשתיות זמניות על מנת לאפשר רחצה בהפרדה במקטע חוף נוסף על זה הקיים בחוף כינר. החוף הנפרד הנוסף, יוקצה לציבור החרדי בפרט ולכל אזרח בכלל, שירצה לשהות בחוף מופרד בהתאם להנחיות ההפרדה בחוף. ל'ביזנעס' נמסר כי הסדרי ההפרדה הינם בדומה לנהוג בחוף כינר, בו מתאפשרת רחצה נפרדת, בו זמנית, לאורך כל שעות שהות המציל.

250/200 סייד בר + קובייה

הקצאת החוף אושרה במשרד הפנים ובמועצת איגוד ערים כינרת וזאת עקב מחסור בחופים נפרדים זמינים לציבור הדתי חרדי בכינרת, כאשר כאמור ההפרדה בחוף תתקיים לתקופה מוגבלת של 'בין-הזמנים', החל מהיום, 8.8.22 ועד ה-27.8.22.

באיגוד ערים כינרת מזכירים לציבור המגיע לנפוש בחופי הכינרת, כי כל חופי איגוד ערים כינרת הינם חופים שקטים, בהם אסורה השמעת מוסיקה ושימוש במגברים. האיגוד קורא לנופשים בחופים להיעזר בסבלנות בכבישים ובחופים, להישמע להוראות המצילים וצוות החופים, להיות מתחשבים ואדיבים כלפי כלל הציבור המעוניין לנפוש בחופים בימי הקיץ, לרחוץ רק בחופים מוכרזים בהם קיימים שירותי הצלה, לא להיכנס למים עם אביזרי ציפה (מזרונים, אבובים וכד') עקב סכנת היסחפות, לשתות הרבה מים, לחבוש כובעים ולהקפיד על שמירה אקטיבית על הילדים בחוף ובמים.

עוד מציינים באיגוד ערים כינרת, כי צוות מנהלי החופים, צוותי הניקיון וההסברה עושים רבות בכדי שלכל הנופשים יהיו חופים נקיים ומבקשים להשליך את האשפה לפחים המיועדים לכך ולא להשאיר אשפה בשטח, המזהמת את המים והסביבה.

 

 

שרת הפנים איילת שקד: "חופי הרחצה הם הבילוי המשפחתי והעיקרי הנפוץ ביותר בחופשת הקיץ ובעיקר בתקופת "בין הזמנים", הקצאת חוף נפרד נוסף באזור הכנרת יסייע לציבור הדתי והחרדי בבילוי בחופי הים ויקטין את הסכנה בטביעות. אני קוראת לכל הרוחצים – שימו לב, לא רוחצים בחוף ללא מציל, שמרו על חייכם וחיי קרובכם. אני מאחלת לכם רחצה בטוחה ומהנה".

עידן גרינבאום יו"ר איגוד ערים כינרת אומר כי, חופי איגוד ערים כינרת ערוכים לקבלת הקהל הרב הצפוי בתקופת "בין הזמנים" וכי כחלק מההערכות יפעלו שירותי ההצלה מידי יום ועד סוף חודש אוגוסט עד השעה 19:00 בערב וכי תוגברו כוחות השיטור והפיקוח בחופי הכינרת, בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל והשיטור הימי, "כמו כן, פועל מוקד 'כינרת בטוחה', המקבל עדכונים שוטפים ממצלמות האבטחה, המשדרות מכלל החופים לאורך כל היממה, בכדי לדאוג לביטחון הנופשים", ציין גרינבאום וביקש מהציבור להיות סבלני בתקופה זו, בכניסה ובשהייה בחופים, וכן למול התנועה הרבה הצפויה בכבישי בסובב כינרת.

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "מלבד כינר: חוף נפרד נוסף בכינרת נפתח בימי 'בין הזמנים'"

  1. הקרדיט מגיע לאריה דרעי שלפני שנתיים הוא היה זה שדאג לחוף נוסף לציבור הדתי ועכשיו משכפלים את ההצלחה

  2. תודה

  3. חוף גרוע !!!אין תנאים מינימליים לא העיקר חוף ממש זלזול בציבור החרדי.

  4. חוף מקסים עם חניה בשפע מקום לאוהלים. שולחנות לאכול אפשרות למנגל. כבר 3 שנים ברצף ואני נהנה שם תמיד.

כתיבת תגובה