10 מיליארד שקלים הוקצו להלוואות בערבות מדינה לעסקים

בקרן ייפתחו שני מסלולים מיוחדים – לעסקים קטנים ובינוניים ולעסקים גדולים | ההלוואות – תוך מתן תקופת גרייס משמעותית על תשלומי הקרן והריבית | המסלול הראשון, המיועד לעסקים קטנים ובינוניים עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון שקל, יעמוד על סך 8 מיליארד שקלים | המסלול השני, המיועד לעסקים גדולים עם מחזור שנתי של עד 500 מיליון שקל, יעמוד על סך של 2 מיליארד שקלים

שר האוצר סמוטריץ' בהצגת התכנית הכלכלית | צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, והחשב הכללי, יהלי רוטנברג, הודיעו היום (א') על פתיחת מסלולי הלוואות מיוחדים במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה במטרה לסייע לעסקים להתמודד עם קשיי תזרים מזומנים וצרכי הון חוזר אשר עלולים להיווצר מהשפעות המלחמה על המשק.

בקרן ייפתחו שני מסלולים מיוחדים – מסלול לעסקים קטנים ובינוניים ומסלול לעסקים גדולים – במסגרתם יועמדו הלוואות לעסקים בכל רחבי הארץ בתנאים אטרקטיביים, תוך מתן תקופת גרייס משמעותית על תשלומי הקרן והריבית, הגדלת שיעור ערבות המדינה לכל הלוואה, הפחתה בשיעור הבטוחות שהעסקים נדרשים להעמיד, והכל בתהליך הגשה פשוט ומהיר.

ההלוואות יועמדו באמצעות 11 נותני אשראי שונים, לפי בחירת העסק, בהם 7 בנקים (בנק לאומי, בנק הפועלים, בנק מזרחי-טפחות, בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל-דיסקונט, בנק ירושלים ובנק יהב) ו-4 נותני אשראי חוץ-בנקאי (חברת MAX, ויזה כאל, גמא ניהול וסליקה, ו-BTB).

המסלול הראשון, המיועד לעסקים קטנים ובינוניים עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון ₪, יעמוד על סך 8 מיליארד ₪. המסלול השני, המיועד לעסקים גדולים עם מחזור שנתי של עד 500 מיליון ₪, יעמוד על סך של 2 מיליארד ₪.

הגשת בקשה לקבלת הלוואה במסגרת המסלולים המיוחדים תעשה באופן נגיש, פשוט ודיגיטלי באמצעות טופס קצר באתר האינטרנט של הקרן בכתובת זו 

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' אמר היום, "אנו פועלים במגוון רחב של כלים על מנת שהעסקים והעובדים יצלחו את האתגרים עמם מתמודד המשק. הקרן להלוואות בערבות מדינה תיתן מענה מיידי ואטרקטיבי לעסקים בכל רחבי הארץ המתמודדים עם קשיי תזרים מזומנים נוכח מצב החירום שפקד את המשק. אנחנו מחויבים לתת את המענה הראוי לעסקים וקרן ההלוואות זה עוד צעד חשוב שייתן מענה לעסקים הגדולים. יש לנו מחויבות לשמור על הרציפות התפקודית של המשק ואנחנו עושים זאת ביחד. חיילנו בחזית צריכים לדעת שיש עורף חזק ומאוחד ושהמדינה נותנת מענה וגב כלכלי וכך יהיה".

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "הקרן להלוואות בערבות מדינה לעסקים היא כלי משמעותי שהוכיח עצמו במשברים קודמים וסייע לעשרות אלפי עסקים בכל רחבי הארץ. אנו עוקבים בכל עת אחר התפתחות המלחמה והשפעתה על פעילותם של העסקים במשק, וערוכים לסייע ככל הניתן במתן פתרונות לאתגרים עמם הם מתמודדים בתקופה קשה זו".

כתיבת תגובה