15 דונם הוקצו לקרית חינוך חדשה למגזר החרדי בעפולה

זאת מלבד קרית החינוך הקיימת לבנות שמשתרעת על פני שטח דומה • בנוסף אושרו עוד עשרות כיתות חדשות למעונות וגני ילדים שיענו על ההתפתחות החרדית בעיר

סיור במוסדות הלימוד החרדיים בעפולה | צילום: חנוך וייס

עפולה הפכה בשנים האחרונות לאחת מערי העתיד המתאימות ביותר לזוגות צעירים במגזר החרדי. בשנים האחרונות התבססו בעיר קהילות גדולות, כמו קהילת ויז’ניץ שבימים אלו מציינת עשור להגעתה לעיר וקהילה ליטאית שמונה כ-400 משפחות לצד קהילה ספרדית גדולה ואיכותית של בני תורה.

כך, עפולה הולכת וממצבת את עצמה בחזית הן מבחינת המענים לציבור החרדי והן מבחינת אופציות החינוך האיכותיות בעיר. בשנים האחרונות שוטף גל ההתפתחות אדיר את העיר, ומוסדות חינוך חדשים, כיתות, גנים ומעונות מוקמים בה על מנת לתת מענה לזוגות הצעירים הרבים, מכל החוגים והמגזרים, שקבעו את משכנם בעיר המתפתחת.

250/200 סייד בר + קובייה

ביום חמישי האחרון ביקר במוסדות ויז’ניץ בעפולה, גדי מארק, סמנכ”ל מנהל הפיתוח במשרד החינוך, יחד עם פארג’ פרג’, מתכנן המגזר היהודי והדרוזי מחוז צפון כשאליהם התלווה בכירי העירייה ובראשם ראש העיר עפולה אבי אלקבץ ומנכ”ל מוסדות ויז’ניץ בעפולה, יעקב זורגר.

המשלחת ערכה סיור מקיף במוסדות ויז’ניץ בעיר והתרשמה מהגידול המרשים שיצר צרכים רבים עבור הקהילה החרדית בעיר. המשתתפים קיימו דיון מעמיק בדבר מציאת פתרונות בינוי קבע למוסדות החינוך המתפתחים במהירות בעיר.

במהלך הסיור אמר ראש העיר אבי אלקבץ כי הוקצו עוד 15 דונם להקמת קרית חינוך חדשה לבנים, בנוסף לקרית החינוך שכבר הוקצתה לבנות. “כל ילד בעיר יזכה למענה חינוכי הולם, ואנחנו מתכוונים לספק את מלוא הצרכים של כלל הקהילות בעיר”, אמר ראש העיר במהלך הסיור והוסיף. “יש לנו מחויבות לספק לכל ילד את מלוא האפשרויות להתפתח ולגדול, ואנחנו נמצאים בקשר ישיר עם נציגי הציבור החרדי על מנת לספק מענים לכלל הצרכים הרלוונטיים”.

Inner article

בכיר משרד החינוך גדי מארק אמר לנוכחים כי לאחר מאמצים מרובים של ח”כ יעקב טסלר יינתנו כבר בשבוע הקרוב הרשאות לבניית שלב א’ לבניין קבע לת”ת חסידי חדש ומפואר בעיר.

בנוסף, עיריית עפולה, יחד עם משרד החינוך גיבשה תוכנית בינוי אסטרטגית לחמש השנים הקרובות, שיאפשרו להכיל את ההתפתחות החרדית המואצת בעיר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה