300 הרוגים בשנה במערכת הביטחון היו גורמים לפיטורי השר

את הדברים אמר ח”כ איתן כבל בכדי להדגיש את האבסורד במצב שבו נהרגים למעלה מ300 איש בתאונות דרכים בכל שנה. הדברים נאמרו בוועדת הכלכלה בעקבות התאונה הבוקר בשומרון.

תאונה בחורף צילום: שאטרסטוק

אוֹרי ליפניק בת ה-12 ואחיה רואי ליפניק בן ה-8, הם ההרוגים בתאונת הקטלנית אמש בכביש 557 סמוך ליישוב שבי שומרון שבו התגוררו. נהג כלי-רכב עם לוחית זיהוי של הרשות הפלסטינית, שנהרג בתאונה, איבד ככל-הנראה את השליטה על מכוניתו והתנגש חזיתית בכלי-הרכב של משפחת ליפניק.

באירוע נפצעה אם המשפחה היהודית באורח קשה. האב ו-2 ילדים נוספים נפצעו באורח בינוני. הוא מאושפזים במרכז הרפואי ‘מאיר’ בכפר-סבא.

jerusalem-box

יושב-ראש ועדת הכלכלה, ח”כ איתן כבל, התייחס היום לקטל בדרכים בכלל ולתאונות הרבות בכבישי השומרון בפרט, בפתח ישיבת הועדה הבוקר. לדבריו, “אנחנו משתדלים מדי יום להעלות על נס את המאבק בקטל בדרכים, וזה לא מסתיים. לצערי בכבישי יהודה ושומרון המצב הוא קשה לאין שיעור. זה עולם אחר בכל הנוגע להתנהלות בכבישים ומצב הכבישים. אני שולח מכאן תנחומים למשפחה, שחייה השתנו לעולם. נמשיך להיאבק מידי יום, כדי שממשלת ישראל תתעשת ותטפל בנושא הזה כפרויקט לאומי”.

כבל הוסיף: “אני שב ואומר שאילו היה מגיע שר ביטחון ואומר לראש הממשלה שכל שנה יהרגו למעלה מ-300 בני אדם באירועים ביטחוניים הוא לא היה נשאר בתפקידו”.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר: “לצערי גם אנחנו וגם מרחב שומרון פועלים כבר זמן רב בכדי לקבל תוספת של שוטרי תנועה ולהגביר את האכיפה על הכבישים בשומרון. הבקשות הרבות שלנו פשוט לא נענו לצערי אנחנו רואים נהיגה פרועה של ערביי האזור בכל המרחב. באותו כביש בדיוק נהרגה לפני פחות משנה תושבת עינב הישוב הסמוך, גם כן בשל נהיגה פרועה של ערבי תושב המקום. אני חייב לומר ישנה תת אכיפה בכל יו”ש וזאת מכיוון שיש מי שלא רואה לנכון לספק כאן כוח אדם לנושא כפי שמספקים באזורים אחרים בארץ.  אין כמעט שוטרי תנועה ואין דגש מספיק על האכיפה ועל הנסיעה הפרועה של נהגים הערביים המקומיים ועל חינוך לתרבות נהיגה דבר שהיה יכול להציל הלילה הן את חיי הערבים והן את חיי היהודים בתאונה הנוראית הזו. הכביש  בו אירעה התאונה הוא כביש שאין בו תאורה עם פיתולים וסיבובים ואין בו מספיק תשתיות. אני קורא לשר התחבורה והשר לביטחון פנים ששניהם אנשים טובים שאכפת להם – להוביל את הנושא ולכנס ישיבה דחופה יחד אתנו ולהוביל תכנית חירום לשיפור התשתיות והאכיפה”.

side
inner

כתיבת תגובה