81 דירות הוקצו לדיירי הדיור הציבורי ב'מחיר למשתכן'

דואגים לזוגות הצעירים, לא שוכחים את הדיור הציבורי: בתוך מכרזי 'מחיר למשתכן' הוכנסו 81 יח"ד לדיור הציבורי בירושלים, ראש העין, אריאל ועוד

מחיר למשתכן גם לדיור ציבורי. תל אביב | צילום:ויקיפדיה

במסגרת מכרזי "מחיר למשתכן" שנסגרו אתמול בהצלחה, הוקצו 81 דירות לטובת דיירי הדיור הציבורי באזורי ביקוש, היקף חסר תקדים: 54 דירות בראש העין, 12 דירות בירושלים, 11 דירות באבן יהודה ו-4 דירות באריאל.

81 דירות חדשות מתווספות למלאי הדיור הציבורי: במסגרת הפרויקטים החדשים בהגרלה השמינית של "מחיר למשתכן" יוקצו דירות לטובת הדיור הציבורי. מדובר בשורה חברתית אמתית, שתאפשר לזכאי הדיור הציבורי הממתינים תקופה ארוכה דירות חדשות באזורי הביקוש.  הדירות ייועדו בעדיפות לזכאי הדיור הציבורי באותן ערים.

חשוב לציין את הירתמותם של ציבור היזמים והקבלנים לנושא אשר ללא שיתוף הפעולה מצדם לא ניתן היה להגיע למספר חסר תקדים זה של דירות עבור זכאי הדיור הציבורי.

בני דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "העובדה כי פרויקטים במרכז הארץ ישלבו דירות של דיור ציבורי בתמהיל נכון ובבניינים חדשים, מבלי לגרוע בהטבות המשמעותיות שזוכי 'מחיר למשתכן' מקבלים  במסגרת הפרויקט – היא מהפכה אמיתית בסדרי המחשבה וקידום מדיניות ששמה את דיירי הדיור הציבורי במרכז."

מכרז זה מתווסף לשני מכרזים שנסגרו בשנת 2018 בבאר יעקב ובאור יהודה אשר כלל כ-70 יחידות דיור עבור דיירי הדיור הציבורי במסגרת פרויקטים של  מחיר למשתכן.

תכנית משרד הבינוי והשיכון לשלב במכרזי 'מחיר למשתכן' 7% מדירות לטובת דיור ציבורי, אושרה על ידי מועצת רמ"י בסוף שנת 2018. על פי ההחלטה, נציגי משרד האוצר, הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל יקבעו מראש מספר מתחמי מחיר למשתכן ברחבי הארץ, במסגרתם 7% מכלל הדירות ייבנו עבור משרד הבינוי והשיכון, ללא כל תמורה, עבור הדיור הציבורי. החלטה זו, למעשה, מסייעת במאמצי משרד הבינוי והשיכון להגדלת מלאי הדיור הציבורי, וזאת ללא כל תוספת תקציבית.

כתיבת תגובה