Google‏: הסוף למחסני אחסון מיותרים

גוגל ממשיכה בהגבלת האחסון החינמי המופרז בשרתיה • החברה כותבת: "לאחרונה הכרזנו על עקרונות מדיניות חדשים בנושא אחסון עבור חשבונות Google שנעשה בהם שימוש ב-Gmail, ב-Google Drive ו/או Google Photos… רצינו ליידע אותך על עקרונות המדיניות החדשים מספיק זמן לפני שהם ייכנסו לתוקף" • מה כולל השינוי במדיניות? ומי ישמור על החשבון הלא-פעיל אחרי מותכם?

שירותי google | צילומסך מסרטון הדרכה, יוטיוב

גוגל העולמית שוב משנה את הכללים. לאחר כמה שנים שעשרות מיליוני לקוחותיה בכל העולם התרגלו לקבל את מוצרי החברה בחינם וללא הגבלה, גוגל משרטטת מחדש את גבולות האחסון. בהודעה ששלחה החברה לכלל תיבות המייל בג'ימייל נכתב, כי אם יעברו שנתיים ללא פעילות בחשבון, ככל החומר והתוכן ששמור במייל או בדרייב הוא ימחק ללא יכולת שחזור.

תהליך הגבלת כמויות האחסון בגוגל, התחיל לפני חודשיים, אז הודיעה החברה כי תתחיל לגבות כסף על אחסון תמונות, זאת בניגוד למדיניות החברה לאורך השנים. על פי הודעת החברה החל מה-1.6.21 כל משתמש יקבל 15 ג’יגה בשירות אחסון התמונות – בדומה לנפח של תיבת המייל והדרייב – ומעבר לכך יהיה צורך לשלם לגוגל על האחסון. כעת מודיעה גוגל על מחיקת תוכן במקרה של אי פעילות.

250/200 סייד בר + קובייה

בהודעה גוגל שנשלחה בימים האחרונים נכתב, כי "לאחרונה הכרזנו על עקרונות מדיניות חדשים בנושא אחסון עבור חשבונות Google שנעשה בהם שימוש ב-Gmail, ב-Google Drive (כולל קובצי ‎Google Docs‏, Google Sheets‏, Google Slides‏, Google Drawings‏, Google Forms ו-Jamboard) ו/או Google Photos, כדי להתיישר עם המקובל בתחום.

"מאחר שבעבר השתמשת באחד או יותר מהמוצרים האלה באחסון של חשבון Google שלך, רצינו ליידע אותך על עקרונות המדיניות החדשים מספיק זמן לפני שהם ייכנסו לתוקף בתאריך 1 ביוני 2021. להלן הסיכום של עקרונות המדיניות החדשים".

מהיום ובעוד שנתיים

בהמשך ההודעה מפרטת חברת גוגל את השינויים ואת עקרונות המדיניות החדשים שיחולו החל מהתאריך 1 ביוני 2021: "אם לא תהיה אצלך פעילות למשך שנתיים (24 חודשים) ב-Gmail, ב-Drive או בתמונות Google, ייתכן שנמחק את התוכן שבמוצר או במוצרים שאין בהם פעילות. (מנויי Google One שאינם חורגים ממכסת האחסון שלהם ושניהול החשבון שלהם תקין לא יושפעו ממדיניות היעדר הפעילות החדשה)".

Inner article

בנוסף מודיעה החברה כי "אם תהיה אצלך חריגה ממכסת האחסון למשך שנתיים, ייתכן שנמחק את התוכן שלך ב-Gmail, ב-Drive ובתמונות Google".

משמעות ההודעה היא שגוגל מכינה את הקרקע לכך שבעוד שנתיים החל מ-1 ביוני 2023,  אם לא תהיה פעילות בחשבון או שתירשם חריגה ממכסת האחסון התוכן יימחק. ראוי להדגיש כי המדיניות החדשה תיכנס לתוקף בתאריך 1 ביוני 2021.

מחיקה לפרטיים בלבד

אז מדוע אנשי גוגל מודיעים זאת עכשיו אם מדובר על שנתיים קדימה? התשובה מופיעה בהמשך ההודעה. "אחרי 1 ביוני 2021, אם לא תהיה אצלך פעילות או אם תהיה אצלך חריגה ממכסת האחסון, אנחנו נשלח לך מראש תזכורות והודעות באימייל לפני שנמחק תוכן".

יחד עם זאת הם מודיעים כי המחיקה היא לא סוף הסיפור וכי החשבון יוסיף להתקיים: "גם אם לא תהיה לך פעילות באחד או יותר מהשירותים האלה או שתהיה לך חריגה ממכסת האחסון בהם וכתוצאה מכך יימחק תוכן, בכל זאת תהיה לך אפשרות להיכנס לחשבון", (בשלב זה. לכו תדעו מה עוד מתכננים לנו שם… ד"ש):

ראוי לציין שמסמך העקרונות החדש בנושא היעדר פעילות ובנושא חריגה ממכסת האחסון יחולו רק על משתמשים הצורכים את שירותי Google. "המדיניות של Google Workspace,‏ ‎G Suite for Education ו-G Suite לעמותות לא משתנה בינתיים". בהודעה מזמינה גוגל את האדמינים "להיכנס למרכז העזרה לאדמינים ולעיין במדיניות האחסון של המינוי שלהם".

חשבון גוגל לאחר 120

גוגל ממליצה לכלל המשתמשים בשירותיה להיכנס למרכז העזרה של גוגל על מנת לדעת כיצד להתמודד עם חריגה ממכסת האחסון ולהבין מה נכלל בחישוב מכסת האחסון. במרכז העזרה אפשר גם לראות איך נפח האחסון מנוצל בחשבון וכיצד לפנות נפח אחסון ב-Gmail, ב-Google Drive וב-Google Photos.

במרכז העזרה של גוגל ניתן למצוא דרכי פעולה כיצד אפשר לשמר תוכן של אדם אהוב שנפטר. "אנחנו מבינים שאנשים רבים הולכים לעולמם בלי להשאיר הנחיות ברורות לניהול החשבונות שלהם באינטרנט", כותבים נציגי החברה. "Google יכולה לפעול בשיתוף עם קרובי משפחה ונציגים מטעם המשפחה (בנסיבות מסוימות) כדי לספק תוכן מחשבון של משתמש שהלך לעולמו".

כדי להתמודד עם הבעיה הלא נעימה, יצרה גוגל תהליך מיוחד לבקשת נתונים של משתמש שנפטר – והלך לבית עולמו. "כדי להודיע לנו מראש מה לעשות עם הנתונים שלכם במקרה של מוות או חוסר פעילות ממושך, תוכלו לקרוא מידע נוסף על ניהול חשבון לא פעיל". אולם כאן באה הערה חשובה: "ההגדרות של 'ניהול חשבון לא פעיל' לא מבטלות את המדיניות שלנו בנושא חוסר פעילות בחשבון וחריגה ממכסת אחסון", כלומר עדיין הנתונים יכולים להימחק לאחר שנתיים של חוסר פעילות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה