אבטחת סייבר למתקנים רגישים ותשתיות חיוניות

במתיחות הביטחונית הקיימת כיום, ארגונים בישראל חייבים כוח אדם המיומן בהגנת סייבר על מערכות הבקרה שלהם. עליהם להיות מוכנים בכל רגע לאירוע סייבר גדול • הגנת סייבר על מתקני טיהור מים, בתי חולים ומתקנים לייצור חשמל תבטיח פעולה אמינה ורציפה שלהם גם במקרה של פגיעה במתקן עקב טרור קיברנטי

יו"ר הכנס דניאל ארנרייך | צילום: ניב קנטור

תקיפות סייבר של גופי טרור או מדינות על תשתיות חיוניות בישראל, עלולות לשבש את מרקם החיים האזרחי במדינה ולפגוע פגיעה משמעותית בתעשייה, בייצור, בכלכלה ואף לעלות בחיי אדם רבים.

רק בתקופה האחרונה הבאנו כאן כמה ידיעות על שיבושים במערך התעופה האזרחי שכללו טענות עקשניות, כי מדובר בטרור קיברנטי של מדינה ‘ידידותית’ לנו, והנחיות להתגוננות מפני תקיפות סייבר עסקיות. אולם ברמות תקיפה גבוהות, יכולים להיות, כאמור, נזקים כבדים וחמורים מאוד.

250/200

כיצד אם כן, מקטינים את סיכוני פגיעות הסייבר על מתקנים רגישים במגזרי התעשייה, השירותים, מערכות הייצור והתשתיות החיוניות ונערכים לסיכוני הסייבר לקראת 2020? ב- ICS CyberSec 2019 הוועידה השנתית הרביעית להגנת הסייבר במערכות ייצור, בניינים ותעשייה, ידונו בהרחבה בשאלות המורכבות השונות הנוגעות לאבטחת הסייבר.

הוועידה שצפויה להיות גדולה מקודמותיה תתקיים בעוד כשבועיים, בהפקת ‘קבוצת אנשים ומחשבים’, ובמסגרתה יחשפו טכנולוגיות חדישות עבור מערכות שו”ב-שליטה ובקרה ,שתפקידן להבטיח פעולה אמינה ורציפה של מתקנים אסטרטגיים. באירוע תוצג הדגמה של הגנה על מערכת בקרה אמיתית שהותקפה, לצד “ארגז כלים” של פתרונות להתמודדות.

עוד בוועידה, פתרונות IIOT חדישים של חברות ישראליות ובינלאומיות, פתרונות להקטנת סיכוני “הגורם האנושי” ודיון בקבלת החלטות בבחירת טכנולוגיות הגנת הסייבר המתאימות לדרישות הארגון.

דניאל ארנרייך, יועץ SCCE-SCADA Security  ויו”ר הוועידה: “אבטחת הסייבר עבור מערכות שליטה ובקרה תעשייתיות (שו”ב) חייבת להיות מדורגת בפסגת המשימות של כל הנהלה בכירה ​​בארגונים שעוסקים בתעשייה, אספקת חשמל ומים, נפט וגז, ביטחון הציבור, תקשורת, תעבורה בערים חכמות ועוד.

Inner article

 

“ארגונים תעשייתיים חייבים לפעול על פי מתודולוגיה מתועדת למוכנות הקשורה לאירועי סייבר ותגובה מהירה ויעילה כאשר אירוע כזה מתרחש. פעולה זו מאפשרת להגיב נכון למגוון אירועים העלולים לסכן חיי אנשים, לגרום להשבתה ולנזקים.

“השנה תדון ועידת סייברסק בדרכים בהן צריך כל מגזר להיערך להגנה מפני איומי סייבר עתידיים, רמות האחריות של ההנהלות, העובדים ושותפי הארגון, דרכים לבלימת תוקפים מקצועיים “ברמת מדינה” ומזעור נזקי תקיפה. עוד ידונו בשאלות כמו כיצד למזער סיכונים עקב תקלות, טעויות אנוש ורשלנות בשרשרת האספקה? ולבסוף, מה תפקידם של הממשלה, מערך הסייבר הלאומי ומוסדות להשכלה גבוהה בהגנת סייבר?”.

830/125

כתיבת תגובה