אהרן פרנקל רוכש בכ-300 מיליון ש' 20% מ'תמר פטרוליום'

רכישת מניות תמר פטרוליום: איש העסקים אהרן פרנקל רוכש כ-20% ממניות חברת תמר פטרוליום מהגופים המוסדיים | הרכישה בכ-300 מיליון ש"ח, תביא את אחזקותיו של פרנקל בחברת תמר פטרוליום לשיעור של 24.99% ממניות החברה | "השקעה משמעותית שמהווה הבעת אמון במשק הגז האזורי ובהזדמנויות הרבות העומדות לפתחה של ישראל, ליצוא גז" אמר גורם גורם בשוק ההון

אסדת הקידוח 'תמר' | צילום: משה שי, פלאש 90

איש העסקים אהרן פרנקל רוכש כ-20% ממניות חברת תמר פטרוליום מהגופים המוסדיים הראל, מגדל ומקרן הגידור ברוש בתמורה של כ-300 מיליון ש"ח. הרכישה, תביא את אחזקותיו של פרנקל בחברת תמר פטרוליום לשיעור של 24.99% ממניות החברה.

הרכישה בתמר פטרוליום מצטרפת לאחזקותיו של פרנקל במאגר תמר בשיעור של 11%, ומהוה חלק מאסטרטגיית הצמיחה שלו בתחום האנרגיה הנקיה באירופה ובמזרח התיכון.

נזכיר, כי פרנקל, הינו מגדולי התורמים למפעלי הרווחה בארץ, כמו, יד שרה, עזרה למרפא של הרב פירר ומוסדותיו של הרב גרוסמן.

אהרון פרנקל | צילום: רמי זרנגר

״פרנקל מאמין מאד ביציבות אנרגטית", אומרים מקורביו ל'ביזנעס', "והגז הוא מקור נקי לייצור אנרגיה לטווח הבינוני, עד שיתממשו התוכניות לשימוש באנרגיה חילופית ועד שימצאו מקורות וטכנולוגיות חדשות אחרות לייצור אנרגיה נקייה".

לפי מקורבי פרנקל, לתפיסתו, "המשאב הזה צריך להיות מנוצל נכון, ויש לו השפעה גיאו-פוליטית חשובה באזור, למיצובה של ישראל כמעצמה אנרגטית וספק גז יציב ומהימן".

ואכן, ללא ספק העתיד האנרגטי של האזור טמון כאן, בים התיכון. "ההשקעה המשמעותית הזו של פרנקל, היא הבעת אמון במשק הגז האזורי ובהזדמנויות הרבות העומדות לפתחה של ישראל, ליצוא גז למדינות ויבשות באזור. זהו צעד אסטרטגי נוסף שיתרום להפיכתה של ישראל למעצמה אנרגטית בינלאומית", הוסיף גורם בשוק ההון.

כתיבת תגובה