אווירת מלחמה? הבורסה דוחה את כנס פדרציית היהלומים הבינלאומית

נשיא הבורסה, יורם דבש, “בחנו ביחד את הנסיבות הבינלאומיות ואת הנושאים שעל הפרק והחלטנו ביחד שבתקופה זאת אין צורך בכנס ושדחייתו היא המעשה הנכון והאחראי ביותר”

הבורסה ליהלומים ברמת גן | צילום אילוסטרציה: מרים אלסטר, פלאש 90

הבורסה ליהלומים ברמת גן מדווחת הבוקר (ה) כי החליטה לדחות את כנס פדרציית היהלומים העולמית שהיה אמור להתקיים ברמת גן ביוני השנה למועד מאוחר יותר. זאת, מסיבות מקצועיות, וכן מכיוון שמשתתפים רבים לא אישרו את הגעתם לכנס על רקע המתיחות הפוליטית העולמית שגורמת לביטולי כנסים ואירועים שונים ברחבי תבל ועל רקע מצב ענף היהלומים המתאושש בימים אלה ממשבר. דחיית הכנס תאפשר להקצות משאבים להשקעה בקידום הבורסה ובפרויקטים החדשים בתחום החדשנות שהבורסה מקדמת בימים אלה.

“לאחר מחשבות ודיונים רבים שקיימנו, החלטנו יחד עם נשיא הפדרציה העולמית, ארני בלום, לעשות את המעשה הנכון ולדחות את קונגרס פדרציית היהלומים העולמית של בורסות היהלומים”, אמר היום (ה’) נשיא הבורסה, יורם דבש, “בחנו ביחד את הנסיבות הבינלאומיות ואת הנושאים שעל הפרק והחלטנו ביחד שבתקופה זאת אין צורך בכנס ושדחייתו היא המעשה הנכון והאחראי ביותר. דחיית הכנס תפנה תקציבים רבים ותאפשר לי, כנשיא הבורסה הישראלית, להפנות עוד תקציבים משמעותיים לטובת הרווחה וההצלחה של חברי הבורסה ולסייע להם להתמודד עם אתגרי הימים האלה”.

בנוסף מדווחת הבורסה כי מתקיימת מהפיכה טכנולוגית בבורסה ליהלומים וכי הבורסה ליהלומים עוברת בימים אלה שינויים מרחיקי לכת, במטרה לרתום את היזמות הטכנולוגית המאפיינת את ישראל לטובת הענף ולהסתייע בה כדי לחלץ את הענף מהמשבר שנקלע אליו בשנים האחרונות, ולהפוך את רמת גן למרכז של יזמות טכנולוגית. בין השאר, הושקה לאחרונה בבורסה החנות הווירטואלית הגדולה בעולם ליהלומים יחד עם קבוצת ‘עליבאבא’; הוקמה בתוך הבורסה חממה טכנולוגית ראשונה מסוגה בעולם לפיתוח טכנולוגיות לשכלול, אוטומציה ופיתוח של הענף בתמיכת ממשלת ישראל; הושקו מדד ראשון מסוגו למסחר ביהלומים ומטבע וירטואלי הנשען על הסחר הישראלי ביהלומים.

בימים אלה נבנה בתוך הבורסה מפעל חדשני לליטוש אבנים גדולות. בנוסף, התבצעו בבורסה שינויים ניהוליים, כולל קיצוץ בתקציבי הבורסה עצמה ומצבת העובדים שלה, רפורמה במיסוי הענף, והקצאה ממשלתית ראשונה מסוגה של כמיליארד שקלים באשראי ליהלומנים, במסגרת הסכמים של הבורסה עם הממשלה. נשיא הבורסה יורם דבש, שמוביל את כל השינויים הללו, ויתר לאחרונה על מועמדותו לתפקיד נשיא הפדרציה העולמית וכעת גם את כנס הפדרציה כדי להקדיש את מלוא זמנו ומרצו לשינויים בענף היהלומים הישראלי.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה