אולמות התצוגה נפתחו: יבואניות הרכב מורידות מחירים

נתוני חודש אפריל על מסירות כלי הרכב עוד לא הגיעו אך זה היה ככל הנראה החודש הקשה ביותר של עולם הרכב, למרות פלטפורמות שיווק דיגיטליות • האם יבואניות הרכב יתחילו במגמה מוצהרת של הורדת מחירים? • המותגים הגדולים יכולים להוזיל עשרות אלפי שקלים ולהישאר עם מתח רווחים נאה, מתחילים להניע ברוורס

דיסקברי מבית יגואר-לנד רובר | צילום: יח"צ חול (Custom)

מניעים את המחירים לנסיעה ברוורס: אולמות התצוגה שפתוחים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לא עושים חשק עז ללקוחות שרוצים למשש את הרכב, בלי כפפות, ולראות את הסוכן שמולם לא דרך מחיצת מיגון שקופה או מאחורי מסיכה המכסה את תווי הפנים ומקשה על הדיבור השוטף והבעות פנים. 

בדיוק בשל האהבה של הלקוחות לחוש את הרכב, כולל בנסיעת מבחן, הפלטפורמות הדיגיטליות שפותחו על ידי היבואניות והמשווקות במהלך חודש אפריל, לא צלחו והמכירות יהיו, ככל הנראה, בהתאם.

סביר להניח, שכתוצאה מירידת המכירות, חלק מהיבואניות יחלו במבצעי מכירות במטרה למשוך את הקהל בחזרה לאולמות התצוגה.

כך למשל הבוקר (ב') הודיעה חברת המזרח שהיא מתאימה עצמה למציאות המשתנה ומכריזה על אסטרטגיה חדשה של תמחור וחוויית לקוח כשבין הצעדים בהם נוקטת היבואנית – קביעת מחירון חדש לכל דגמי יגואר ולנדרובר  אותם היא משווקת, השקת אתר טרייד אין חדש ומתקדם, אפשרויות שירות וטיפול לקהל הלקוחות גם מבית הלקוח,והדבר המתבקש: השקת פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת לתקשורת מרחוק, לצד פתרונות מימון נוחים ומגוונים המתבקשים מכורח המציאות של ימי הקורונה.

חשוב לציין שחברת יגואר-לנדרובר העולמית (JLR), יצרנית רכבי יוקרה וותיקה נוסדה בתחילת המאה שעברה, ומתחילת משבר הקורונה עסוקה בהשתלבות במאמץ העולמי להתמודדות במגפה באמצעות מתן מענה לצרכים גלובאליים שונים, כגון: ייצור מגיני פנים במפעליה לשירותי הבריאות, רתימת עוצמת המחשוב והתיכנון שלה למאבק וכן העמדת  צי של 300 רכבים לסיוע במקומות שונים ונידחים ובהם גם את הדיפנדר החדש.

לפי הודעת החברה: "כחברה ותיקה ששרדה משברים שונים וכמי שמייצרת רכבים האמורים לעמוד בתנאי טבע קשים, ממשיכה JLR להביט קדימה, להציב את לקוחותיה במרכז ומתאימה עצמה לשלב הבא – העמקת אסטרטגיית השירות, הטבה במחירי קנייה ובנייה של תפיסה המעמיקה את הגמישות תוך יצירת פתרונות מיידיים".

אי לכך, היום נודע כי בצל משבר הקורונה העולמי ותודות לשיתוף פעולה משמעותי עם היצרן מכריזה חברת המזרח, יבואנית לנדרובר ויגואר, על סדרה של צעדים שיחלו הבוקר, וביניהם, הדבר החשוב ביותר ללקוחות – אף שהם בעלי כיסים עמוקים במיוחד בדרך כלל – עדכון מחירון כלי הרכב המיובאים על ידה.

רנג' רובר מבית לנד רובר | צילום: יח"צ חול (Custom)

ההשפעה על מחירי הרכבים תהיה מיידית, והמחירון החדש אפקטיבי החל מהיום.

בהצצה למחירון החדש מצאנו את המחירים הבאים וירידת המחיר הצמודה לו:

ריינ'ג רובר איווק ברמת גימור 200S ירד מ 397,000 ₪ ל 369,000 ₪

דיסקברי ספורט ברמת גימור S200 ירד מ 389,000 ₪  ל 369,000 ₪

יגואר E-PACE ברמת פתיחה ירד מ 318,000 ₪  ל 279,000 ₪

יגואר F-PACE מנוע  180 כ"ס ירד מ 430,000 ₪  ל 398,000 ₪

ריינג' רובר ספורט פלאג אין  ברמה HSE DYNAMIC ירד מ 677,000 ₪  ל 642,000 ₪

בנוסף,  מציגה החברה חבילות מימון המאפשרות לדוגמא תשלום של  החל מ-2,500 ₪ לרכישה של דגם ה SUV יגואר E-PACE .

 

Inner article

נציין כי שנת 2019 היתה שנה מרשימה הן עבור יגואר והן עבור לנד רובר, בה קבעה חברת המזרח שיאי מכירות והיתה במגמה לעשות זאת שוב ב-2020 עם השקת דגמי דגל, דוגמת רכב השטח המדובר של השנה, הלנד רובר דיפנדר החדש וכן יגואר F TYPE החדש.  אלא ש"המשבר העולמי שאינו פוסח על אף מגזר הוא בעל השפעה עמוקה גם על יצרניות הרכב העולמיות, ומחייב חשיבה יצירתית וחיבור למצב", אמר רמי וקסמן, סמנכ"ל שיווק ומכירות חברת המזרח.

הוא הוסיף כי, "לשמחתנו הרבה JLR הינה יצרנית המחויבת עמוקות לנו וללקוחותיה ובשיתוף פעולה הסכמנו על תמיכה במחירי הקניה המהווה חלק ממהלך אסטרטגי המעמיק את ההתמקדות בלקוחות".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה