אושרה הצעת גלנט להקמת ישוב נוסף: עיר אובות בערבה

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה הצעתו של גלנט להקמת יישובים חדשים בנגב, דניאל ועיר אובות שיוכנו עתה לדיון והחלטה סופית בקבינט הדיור. בתוך כך, אישרה היום המועצה הארצית גם את תכנון היישוב ‘ניצנית’, כחלק מהחלטת הממשלה להקמת יישובים חדשים בנגב

ניצנה יורחב. תצורות גביש מלח בחוף האגם ניצנה | צילום: נדיה ספקטור, shutterstock

המועצה הארצית החליטה היום (ג’) להמליץ לממשלה על הקמתם של שלושה ישובים חדשים בנגב: דניאל, עיר אובות, והרחבה לכפר הנוער ניצנה. עיר אובות הוא ישוב מחודש במועצה האזורית ערבה התיכונה ובו מתוכננות כ- 250 יח”ד. היישוב, יישוב קהילתי תיירותי השוכן ממערב לצומת חצבה,  צמוד לעתיקות תמר המקראית.

הצעת השר גלנט להקמת היישובים דניאל ועיר אובות, אושרה היום במועצה הארצית. תכניות אלה מצטרפות לתכנית למאות יחידות דיור בפתחת ניצנה ליישוב ניצנית שעל גבול מצריים, כהרחבה טבעית וארוכת טווח לכפר הנוער ניצנה,  כך שיוכל להפוך ליישוב קולט משפחות, שאושרה אף היא היום ותחזק את הנגב במאות יחידות נוספות.

250/200 סייד בר + קובייה

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל’), יואב גלנט: ״אני מברך על אישור המועצה לאשר את הקמת יישובים חדשים בנגב, זהו צעד משמעותי נוסף בתכנית האסטרטגית שאנו מובילים כחלק ממימוש חזונו של בן גוריון – חזון ההתיישבות הציונית בנגב. זהו חלק מתוכנית “חץ לדרום” להקמת יישובים וחיזוק ההתיישבות היהודית בנגב. הקמת יישובים חדשים בנגב תניע תושבים ממרכז הארץ לדרומה, תחזק את כלכלת הנגב ותגביר את בטחון התושבים באזור כולו. במטרה לחזק את היישובים הקיימים, חתמנו בשלוש השנים האחרונות על הסכמי גג בערים באר שבע, שדרות, דימונה, נתיבות ואופקים. כמו כן, אנו מקדמים את פרויקט שיקום שכונות חוזר ומובילים מיזמי התחדשות עירונית״.

היישוב הכפרי-קהילתי דניאל צפוי לקום בצפון מערב הנגב, בצמוד למוסד “עלה נגב”. על פי התכנון, היישוב יוקם בשלבים, כך שבסופו של דבר יכלול כ-400-500 יחידות דיור. מבדיקת הביקושים למגורים באזור עולה כי קיימת כדאיות כלכלית ליישוב – הפיתוח העתידי של המוסד “עלה נגב” ייצר מקומות עבודה נוספים, מה שיגביר את הביקושים למגורים איכותיים באזור.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה