אושרה להפקדה תכנית מתחם השוק בחדרה

בתחום התכנית המשתרע על שטח של כ-17 דונם, קיימות כיום כ-55 יחידות דיור, שטחי מסחר ומבנה של שוק עירוני שרובו אינו פעיל | במקומם מתוכננים כ-750 יחידות דיור, כ-7,600 מ"ר למסחר ומשרדים וכ-2,000 מ"ר למבני ציבור

מתחם השוק החדש, חדרה | הדמיה: אוקא אדריכלים

הוועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד את התכנית המפורטת להתחדשות עירונית במתחם השוק בחדרה. התכנית, במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כוללת תוספת של מאות יחידות דיור, וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור.

התכנית המפורטת להתחדשות עירונית במתחם השוק בחדרה נמצאת במרכז העיר חדרה, בסמוך ל"פיאצה" ברחוב הרברט סמואל. התכנית מקודמת על-ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עיריית חדרה ומנהלת ההתחדשות העירונית.

המתחם גובל מצפון ברחוב הרברט סמואל, ממערב ברחוב רוטשילד, מדרום ברחוב אחד העם וממזרח ברחוב הגיבורים. בתחום התכנית המשתרע על שטח של כ-17 דונם, קיימות כיום כ-55 יחידות דיור, שטחי מסחר ומבנה של שוק עירוני שרובו אינו פעיל. במקומם מתוכננים כ-750 יחידות דיור, כ-7,600 מ"ר למסחר ומשרדים וכ-2,000 מ"ר למבני ציבור.

התוכנית מציעה את חיזוקו של השוק העירוני, פיתוח ושדרוג המרחב הציבורי באזור ותוספת מבני ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים ושטחי מסחר. כמו כן, מציעה התוכנית יצירת מדרחוב ברחוב רוטשילד שישלב שימושי מסחר ושימושים ציבוריים.

אדריכלי התכנית: אוקא אדריכלים.

אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "הפרויקט שאושר היום מגלם את הפוטנציאל של חדרה להתחדשות עירונית וצמיחה אדירה. חדרה צפויה להצטרף לרשימת הערים המובילות בהתחדשות עירונית בשנים הקרובות וזאת תוך שיתוף פעולה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, העירייה והמינהלת להתחדשות עירונית למען התושבים".

ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה: "התחדשות עירונית מהווה חלק משמעותי מתנופת הפיתוח האדירה בעיר חדרה. באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית בחברה הכלכלית, אנחנו נמשיך לקדם את פיתוח מרכז העיר והשכונות הוותיקות ולפעול לחידוש ושדרוג פני העיר והמרחב הציבורי ולשיפור איכות החיים של התושבים והתושבות".

עו"ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה, אמר כי "מדובר באחת התכניות המרכזיות בחדרה להתחדשות עירונית באמצעות פינוי בינוי שתבוצע במסלול רשויות ובמימון מלא של משרד הבינוי והשיכון .  הפרויקט יכלול שימושים מעורבים עם מסחר ותעסוקה ושטחים נרחבים למבני ציבור כמו גם שטחים ירוקים ופתוחים נרחבים. בשנים האחרונות אנו רואים שיש זינוק בשיעור עירוב השימושים במסגרת תהליכי התחדשות עירונית וזה לא מפתיע. התחדשות עירונית לא מתחילה ונגמרת בהוספת דירות חדשות במרכזי הערים ויש לדאוג גם לכל השירותים והתשתיות הקהילתיות עבור התושבים. שירותים אותם יש לתכנן כך שיתפסו שטח מצומצם באזור בנוי וצפוף.  המבחן  של מרכזי הערים הוא מבחן האינטנסיביות שהיא הדבר המאפיין את הערים הטובות בעולם, – עירוב שימושים של תעסוקה ומסחר, מגורים, תרבות ופנאי, חינוך וספורט ועוד. לכך גם אנחנו צריכים לשאוף."

כתיבת תגובה