אושרה עסקת אקספון-כלירמרק: הרשת תישאר עצמאית

לאחר שבחודשים האחרונים אקספון הייתה מצויה בהליך אישור הסדר חוב בבית המשפט המחוזי – שר התקשורת אישר את עסקת אקספון-כלירמרק | במסגרת השינויים בהסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לאקספון, האחרונה תמשיך להפעיל רשת עצמאית ולא תגיע להליכי פירוק

שר התקשורת יועז הנדל | צילום: דוברות משרד התקשורת

משרד התקשורת אישר היום (א׳) את מכירת השליטה בחברת אקספון לידי קבוצת כלירמרק – יניב לרנר. העסקה אושרה לאחר שהמשרד שקל בין היתר שיקולים של קידום תחרות ענפית בענף הסלולר.  העסקה תאפשר את המשך פעילותה של אקספון בשוק, זאת לאחר שבחודשים האחרונים אקספון הייתה מצויה בהליך אישור הסדר חוב בבית המשפט המחוזי.

לצד זאת, משרד התקשורת מאשר שינויים בהסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לאקספון. אקספון תמשיך לפעול במתכונת של מפעיל סלולרי בעל רשת עצמאית (MNO), וצפויה לקדם ולהשקיע בפרישת תשתיות דור 5. אקספון תמשיך את פעילותה הסדירה של החברה בשוק ותימנע מהגעה להליכי פירוק, מה שצפוי להוביל לשיפור איכות הכיסוי, הקליטה והשירות למנוייה, ובעל חשיבות למשק ולכלל הציבור בישראל.

250/200 סייד בר + קובייה

אישור המכירה והשינויים בהסכם שיתוף הרשתות משמרים את מבנה השוק הקיים הכולל חמישה מפעילי סלולר בעלי רשת וכן את רמת התחרות הקיימת בשוק. כמו כן, הם צפויים לקדם את המשך ההשקעות בשוק תשתיות התקשורת הישראלי הכולל את קידום פרישת דור 5, שמהווה מרכיב משמעותי לצמיחת המשק הישראלי ושיפור השירותים לכלל הציבור.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה