אושרו להפקדה תכניות הבנייה לשגרירות ארה”ב בירושלים

הוועדה המחוזית ירושלים אישרה להפקדה את התוכניות עבור מתחמי שגרירות ארה”ב בירושלים • שני המתחמים יכללו יחד 105 דונם, וימוקמו באזור דרך חברון ומורדות שכונת ארנונה • לאור חשיבותם ורגישותם של מתחמים אלו, נקבעו בהוראות התוכניות כי תנאי להיתר יהיה הצגת הבקשה ותוכנית הבינוי בפני הועדה המחוזית

שגרירות ארה"ב | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רגע לפני שהבית הלבן הודיע כי בנימין נתניהו יהיה המנהיג הראשון במזה”ת שיקבל טלפון מהנשיא הנבחר ביידן – לאחר שמזה כחודש הנשיא התמהמה מביצוע השיחה – הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה ירושלים, בראשות עו”ד עמיר שקד, אישרה אתמול (שני) להפקדה את התוכניות עבור מתחמי שגרירות ארה”ב בירושלים.

מתחם אחד עבור השגרירות ימוקם על שטח של כ-31 דונם, במתחם הרחובות- דרך חברון ממערב, חנוך אלבק ממזרח ודניאל ינובסקי מדרום, ובצמוד לקו הכחול של הרכבת הקלה. התוכנית מציעה הקמת מבנה משרדים בגובה 10 קומות ומבנה נוסף עבור מגורי סגל בגובה 4 קומות.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מיקומו של המתחם, לאורך דרך חברון, נבחר בין היתר בשל העובדה שהוא מצוי בצמוד לציר הרכבת הקלה (הקו הכחול) אשר עתיד להיות ציר עירוני אינטנסיבי, שישלב מגורים, תעסוקה ומסחר.

המתחם השני עבור השגרירות ימוקם על שטח של כ- 74 דונם, במתחם הרחובות- דוד פלוסר, רחוב קורץ, רחוב כפר עציון ומורדות שכונת ארנונה. בתחום התוכנית קיים מתחם הקונסוליה האמריקאית הכולל מבני משרדים ומבנה ששימש בעבר את מלון “דיפלומט”.

התוכנית מציעה הרחבה של מבנה הקונסוליה הקיים בגובה 5 קומות, מבנה עבור מגורי סגל ומבנה לשימושים תומכים בן 4 קומות.

התוכנית שמה דגש על הממשק של המתחמים עם סביבתם, וקבעה בין השאר הוראות להרחבת המדרכות, גינון ונטיעות עצים, שבילי הליכה ושבילי אופניים. בנוסף קבעה הוועדה הנחיות לשינויים בבינוי שמטרתם לשמר את העצים הבוגרים הקיימים במתחם.

לאור חשיבותם ורגישותם של מתחמים אלו, נקבעו בהוראות התוכניות כי תנאי להיתר יהיה הצגת הבקשה ותוכנית הבינוי בפני הועדה המחוזית.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי-באבאי, ציינה כי “מעבר לחיזוק מעמדה של העיר כבירת ישראל, מדובר על בינוי שהינו מנוף לצמיחה ופיתוח של אלפי מקומות עבודה, מנוע לקידום דיפלומטיה, ביקורים ונסיעות לעיר ועידוד השיח הבינלאומי ומיקומה החשוב של בירת ישראל במסגרתו. מיקומה המרכזי של השגרירות, על ציר רכבת קלה מאושר, המיועד לבינוי אינטנסיבי תוסיף מוקד של פעילות כלכלית ותעצים את מגמת עירוב השימושים”.

Inner article

התוכניות ביוזמת שגרירות ארה”ב ונערכו ע”י האדריכל יגאל לוי.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה