אושר בטרומית: מענק עבודה יעבור בירושה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק למענק עבודה ליורשי נפטר. על פי ההצעה אם נפטר עובד וערב פטירתו היה זכאי למענק על פי החוק – יורשו יהיה זכאי לתשלום המענק

סגן שר האוצר "לשעבר". צילום: Noam Revkin Fenton, פלאש 90

הצעת החוק המורישה את מענק העבודה ליורשי הנפטר עברה היום (ד) בקריאה טרומית בכנסת ללא מתנגדים. לפי ההצעה אזרח שזכאי לקבל מהמדינה מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) והוא נפטר לאחר שאושר לו המענק אך קודם שניתן לו יועבר המענק ליורשיו. את הצעת החוק יזם ח”כ מיקי לוי מסיעת יש עתיד ותמכו בו 49 חברי כנסת ללא מתנגדים.

לאחר שעבר החוק אמר ח”כ לוי “אני מברך על אישור ההצעה. מדובר בתיקון עוול בעל משמעות מיוחדת שמחזיר למשפחתו של עובד שנפטר כסף שהיה זכאי לו כדין ושעבורו עבד קשה במהלך שנתו האחרונה. צריך להבין שמדובר באנשים החלשים בחברה שמשתכרים את השכר הנמוך במשק.

250/200 סייד בר + קובייה

מלכתחילה לא היתה סיבה למדיניות המס הלא אחידה של רשות המיסים. שכן אם רשות המיסים גובה חובות מיורשיו של נפטר, אז ראוי שבמקביל גם תחזיר ליורשיו כספים של מענק העבודה שנמצאים בקופתה ושייכים לנפטר. הצעת החוק תשים סוף לאבסורד ותיצור דין אחיד ביחס של המדינה לנפטר וליורשיו.

אמשיך לדחוף להרחבת הזכאות למענק העבודה שהוכח בעבר ככלי יעיל ואפקטיבי לתמרץ יציאה לעבודה וניתן עבור העובדים המשתכרים את השכר הנמוך ביותר במשק. גזילת המענק במקרה זה דווקא מהשכבות החלשות מכאיבה וצורבת שבעתיים והיא מעשה פסול שיש לתקנו. ראוי שעובד ידע מראש כי הכסף שעבד עבורו קשה והגיע לו כדין, לא ייאבד ויגיע למשפחתו. אני מודה אישית לעמותת ידיד ולחברי רן מלמד שהביאו את הנושא לידיעתי ועזרו לגבש את הצעת החוק״.

 

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה