אושר לבניה המגדל הגבוה בישראל – 100 קומות

הועדה המחוזית אישרה את בניתו של “מגדל בין ערים שיוזמת עיריית תל אביב על שטח שבבעלותה, במגדל יהיו שימושים מעורבים ויוקצו בו עשרת אלפים מ”ר לשטחי ציבור

הדמיית מגדל בין ערים | צילום: עיריית תל אביב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה למתן תוקף את תכנית “מגדל בין ערים” – המגדל הגבוה ביותר בישראל. התכנית, שגובשה ביוזמת עיריית תל אביב-יפו, כוללת הקמת מגדל בן מאה קומות לשימושי תעסוקה, מלונאות, מסחר ושטחי ציבור, בשטח בן כ-11 דונם ואשר נמצא בבעלות עיריית תל אביב-יפו והמדינה, בלב אזור התעסוקה המטרופוליני, בין הרחובות שפע טל – גבעתיים (המשכו של רחוב יגאל אלון בתל אביב), ז’בוטינסקי – רמת גן ורמפת היציאה מנתיבי איילון (מחלף ארלוזורוב), ובסמוך לתחנת רכבת סבידור-מרכז, תחנת הקו האדום של הרכבת הקלה ולמרכז תחבורה המתוכנן.

הועדה המקומית אשר דנה בתכנית ביוני 2014 אישרה את המלצת מהנדס העיר להעלאת גובה המגדל לכ-100 קומות, המלצה אשר התקבלה גם על ידי הועדה המחוזית. העירייה והמדינה פועלות במשותף לשווק המגרש שבמסגרתו יקים היזם את שטחי הציבור והמטלות הציבוריות הכלולות בו. המכרז עתיד לצאת במהלך השנה הקרובה.

250/200 סייד בר + קובייה

בהחלטת הוועדה נקבעה הקצאה כפולה של שטחים למבני ציבור: מ-5,000 מ”ר ל-10 אלפים מ”ר, ללא הגדלת סך שטחי הבנייה. שטחים אלו יוכלו לשמש לשירותי חינוך, דת, ספורט, משרדי עירייה, נופש, קהילה, רווחה ובריאות – הן לשימושים ברמה המטרופולינית והן לטובת שכונת נחלת יצחק הסמוכה. בנוסף החליטה הוועדה לחייב את הקמת גשר הולכי הרגל המחבר את המגדל המוצע אל המגדל הסמוך לו מדרום (בתחומי גבעתיים), ולהבטיח את ביצועו של גשר הולכי הרגל לכיוון צפון, מעל רחוב ז’בוטינסקי (רמת גן). שני הגשרים סומנו בנספחי התכנית המופקדת כאופציה עתידית.

הדמיית מגדל בין ערים. עריית תל אביב.

התוכנית קובעת זכויות בהיקף של כ-120 אלף מ”ר שטחים עיקריים למשרדים, מסחר, שטחים ציבוריים ומלונאות. בנוסף למגדל ייבנו בצמוד אליו שני מבנים בני 6 קומות בהם יוקמו שטחי ציבור בהם – חינוך, דת, ספורט, משרדי עירייה, נופש, קהילה, רווחה, ע”פ שיקול דעתה של הרשות המקומית. כמו כן, התוכנית שמה דגש על פיתוח המרחב הציבורי בין המבנים וכן על תנועת הולכי רגל אל המגרש וממנו במפלסי הרחובות השונים, לרבות מפלס השדרה העירונית סביב האזור המיועד לקירוי האיילון. שטח התכנית כלול באזור תעסוקה מטרופוליני, כאשר בידודו של הפרויקט וריחוקו ממבני מגורים קרובים בעיר תל אביב-יפו אינו מאפשר שימושי מגורים.

המגדל מהווה חלק משדרה עירונית היקפית שתוקם על קירוי האיילון, עם ביצועה בפועל של תכנית האב “תל אביב 2000”, אשר אושרה בוועדה המקומית ואומצה כמסמך מדיניות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה