אושר התקציב לשנתיים הקרובות; קרוב לטריליון שקל

התקציב שאושר בוועדת הכספים לפנות בוקר עומד על יותר מ-993 מיליארד שקל ברוטו. יושב ראש הוועדה, חה”כ גפני: “היה מאוד קשה להעביר את החוק הזה, לא היה קל, אבל בסוף אישרנו את זה לטובת המשק והמדינה”

דיוני התקציב בוועדה. צילום: יונתן סינדל | פלאש 90

ועדת הכספים אישרה לפנות בוקר את תקציב המדינה לשנתיים הקרובות (2017-2018). סך התקציב שאושר עומד על 906.8 מיליארד שקל. כאשר תקציב השנה הקרובה עומד על 446.8 מיליארד, ואילו זה של שנת 2018, עומד על 460 מיליארד. סכומים אלה הם סכומי התקציב נטו ואינם כוללים הרשאות להתחייב לעתיד.

על הסכומים הללו יש להוסיף תוספת הוצאה המותנית בהכנסה. תקציב נוסף המותר בהוצאה בהסתמך על תקבולים נוספים מגורמים חוץ-ממשלתיים, יעמוד על 44.9 מיליארד ב-2017 ועל 42 מיליארד ב-2018. בסך הכל יעמוד התקציב ברוטו לשנתיים הקרובות על קרוב לטריליון שקל 491.7 מיליארד בשנה הבאה ו-502 מיליארד ב-2018.

ono box

נוסף על תקציב המדינה, אישרה הוועדה את הסכום המרבי שהממשלה יכולה להתחייב עליו בשנים הבאות, אף מעבר לשתי שנות התקציב, תקציב ה”הרשאה להתחייב”, יעמוד ב-2017 על 126.44 מיליארד שקל ואילו ב-2018 על 114.57 מיליארד.

יושב ראש ועדת הכספים, חה”כ משה גפני (יהדות התורה) סיכם את העבודה על חוק ההסדרים ועל התקציב ואמר: “היה מאוד קשה להעביר את החוק הזה, קיבלנו חוק תקציב וחוק הסדרים בפרק זמן קצר באופן חסר תקדים. יחד עם זאת, לא ויתרנו על שום דבר. עברנו על כל חוק וחוק והכנסנו שינויים חשובים לטובת הציבור. לא היה קל, אבל בסוף אישרנו את זה לטובת המשק והמדינה”.

גפני הודה לחברי הוועדה על “העבודה האינטנסיבית והפורייה שהובילה בסופו של דבר לתכנית כלכלית שתיטיב עם המשק והכלכלה”. עוד הודה לאנשי האוצר על הימים והלילות שעשו בוועדה לטובת קידום חוק ההסדרים והתקציב. נזכיר כי בעבר ניהל גפני מאבק חסר פשרות בפקידי האוצר.

חבר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) שהיה ממובילי המאבק האופוזיציוני נגד אישור התקציב בוועדה, בירך את גפני על “האופן ההוגן בו ניהל את הדיונים”. יושב ראש הקואליציה, חה”כ דוד ביטן (ליכוד), אמר אף הוא: “כל הכבוד ליושב ראש גפני שניהל בתבונה רבה את הדיונים על חוק ההסדרים ועל חוק התקציב ועמד בכל הלחצים באופן ראוי לשבח”

מרכז הקואליציה בוועדה, חה”כ מיקי זוהר (ליכוד) הודה גם הוא לגפני על “האופן שבו ניהל וקידם את אישור חוק ההסדרים ותקציב המדינה”. מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד, הודה לגפני ולחברי הוועדה על “שיתוף הפעולה בקידום התקציב וחוק ההסדרים ועל-כך שהמו”מ המקצועי שניהלו הביא בסופו של דבר לתוצר טוב למשק ולמדינה”.

רוגע160
ono-inner

כתיבת תגובה